Makyaj

Adım Adım Makyaj Nasıl Yapılır, Yeni Trendler 2022

Adım adım makyaj nasıl yapılır içeriğimize hoş geldiniz. Adım adım makyaj yapmak bir sanattır. Bazı insanlar gözlerden başlayıp yüze doğru inmeyi sever. Ancak çoğu makyaj uzmanı, uygulaması en uzun sürecek kısımlar olduğu için, kaplaması en zor olan kısımlardan başlamanızı tavsiye eder. Adım adım makyaj yapmayı öğrenmek, arzu ettiğiniz görünüme ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, bu makale size fondöten, kapatıcı, aydınlatıcı nasıl uygulayacağınızı ve vuruşla derinlik katacağınızı gösterecektir.

Fondöten Uygula

Adım adım makyaj takip ederek kolayca fondöten uygulayabilirsiniz. Cilt tonunuza uyan mükemmel tonu seçerek başlayın. Sizin için en uygun rengi seçtikten sonra, fondöteni bir fırça kullanarak uygulayın ve kusursuz bir sonuç elde etmek için karıştırın. Cakey görünümünü önlemek için her zaman doğal cilt tonunuza yakın bir ton kullanın. Ardından, sivilceleri veya lekeleri kapatmak için kapatıcı uygulayın.

Fondöten sürüldüğünde, makyajınızın geri kalanını uygulamadan önce iyice sabitlendiğinden emin olun. Hala çok kalın olduğunu düşünüyorsanız, her zaman daha fazla fondöten veya kapatıcı ekleyebilirsiniz. Fondöteni uyguladıktan sonra saç çizginiz, boynunuz ve çene çizginiz boyunca dağıtın. İyice karıştırmayı unutmayın. Yüzünüze eşit şekilde dağıttığınızdan emin olun. Bu makyajınızın daha doğal görünmesini sağlayacaktır.

Fondöteni uygulamak için fırça, sünger veya parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Parmaklarınızı kullanıyorsanız dikkatli olun çünkü bu fondöteni eşit şekilde dağıtmanızı zorlaştıracaktır. Sünger kullanmak size eşit bir kapatıcılık sağlar ve cildinizin kek gibi görünmesine neden olmaz. Burun ve boyun çevresi gibi daha küçük alanlar için sünger uç kullanın. Fondöteni boynunuzun üst kısmındaki cilde sürmek için bir makyaj süngeri de kullanabilirsiniz.

Adım Adım Makyaj Nasıl Yapılır, Yeni Trendler 2022

Kapatıcı Uygula

Adım adım makyaj kapatıcısı nasıl uygulayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Kapatıcı, kozmetik cephanenizin önemli bir parçasıdır ve doğru teknikleri kullanmak kusursuz bir sonuç elde etmenize yardımcı olabilir. Kapatıcıyı adım adım nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için bu ipuçlarını izleyin. Doğru tekniğe sahip olduğunuzda, kapatıcı kusurları kolayca kapatabilir ve daha genç ve canlı görünmenizi sağlayabilir! Aşağıda, kusurları veya koyu halkaları gizlemek için en iyi sonuçları elde etmek için ipuçları listelenmiştir.

Kapatıcıyı uygulamaya başlamadan önce cildinizi hazırlamalısınız. Cilt tipiniz cilt bakım rutininizi belirleyecektir, ancak herkes temiz bir baz kullanarak başlamalıdır. Eşit, doğal görünen bir cilt için temizleyici ve eksfoliyatör kullanın. Yüzünüzün önemli bölgelerine ince bir tabaka kapatıcı uygulayın ve iyice karıştırın. Çok fazla kapatıcı kullanmayın – sadece cildinizin kusurlarını kapatacak kadar!

Adım Adım Makyaj Nasıl Yapılır, Yeni Trendler 2022

Aydınlatıcı Uygula

Aydınlatıcı harfler, el yazmalarına canlı renkler ekleyen bir tür dekoratif sanattır. Gümüş kullanılabilirken, bir süre sonra kararma eğilimi gösterir, bu nedenle altın tercih edilen malzemedir. Aydınlatıcılar ayrıca, tanrıları onurlandırmak da dahil olmak üzere, pratik nedenlerle altın kullandılar.

Hafif Bir Allık Uygulamak

Adım adım makyaj yapmaya başladığınızda hafif bir allık sürmeden önce cildinizi nazik bir temizleyici ile temizlediğinizden emin olun. Cildinizi temizlemeyi bitirdikten sonra iyice nemlendirin ve ardından hafif bir allık tabakası uygulayın. En iyi sonuçlar için yüksek kaliteli bir allık kullanın. Ürün kusursuz olmalı ve uygulama süreci kusursuz olmalıdır. Ürünü yüzünüzün ortasından başlayarak dışa doğru dairesel hareketlerle uygulayın.

İlk kez hafif bir allık sürüyorsanız, yüzünüzü yıkadığınızdan ve iyice nemlendirdiğinizden emin olun. Hazırlanmış cilt, makyajı daha iyi tutar ve daha uzun süre dayanır, bu nedenle cildinize yapışmasını sağlamak istersiniz. Gerekirse makyaj astarı uygulayın. Yüzünüze yapışmasını sağlamak için renkli bir nemlendirici veya fondöten üzerine allık da uygulayabilirsiniz. Gölgenizi seçerken ten renginize uygun bir renk seçin.

Allığı elmacık kemiklerine uygulayarak başlayın. Bir ‘C’ şekli, kalp şeklindeki bir yüze doğru miktarda parlaklık katacaktır. Elmacık kemiğinizin yakınında ‘D’ yüzünde yapacağınızdan biraz daha fazla ürün kullanın. Aşırıya kaçmak istemiyorsunuz ama yuvarlak bir görünüm istiyorsunuz. Eğer kızarık bir görünüm istiyorsanız elmacık kemiklerinizin dış köşelerini hedeflemelisiniz.

Kaşlarını Doldur

Adım adım makyaj başlamadan önce, doğru boyutta olduklarından emin olmak için kaşlarınızı ölçmek önemlidir. Ardından bir ayna kullanarak kaşınızın kavisini doldurmaya başlayın. Ürünü uygulamadan önce fazlalığı aldığınızdan emin olarak kısa, yumuşak fırça darbeleriyle doldurmaya başlayın. Kaşın dış sınırından başlayın, merkeze doğru ilerleyin. Önce çıplak alanlara konsantre olun.

Ardından, bir kaş kalemine ihtiyacınız olacak. İnce uçlu bir kalem seçtiğinizden emin olun ve ardından burnunuzun dış köşesinden başlayarak kaşınızın altına bir çizgi çizin. Kaşınızın şeklini belirlemek için bu çizgiye ihtiyacınız olacak, bu yüzden yüzünüze uygun bir şekil seçin. Daha sonra, şekli doğal tutarken çizgiyi karıştırın. Kaş çizgisini doldurduktan sonra devam ederek kaşlarınızı gerektiği gibi doldurabilirsiniz.

Mükemmel şekli elde etmek için kaşınızın doğal kıvrımını çizdiğinizden emin olun. Kaşınızın ‘kökünün’ yakınından başlayıp yukarı doğru çekerek başlayın. Gerekirse, kaş kıllarınızı yukarı doğru fırçalamak ve ürünlerinizi karıştırmak için bir makara kullanabilirsiniz. Görünümü tamamlamak için bu adımları diğer kaşla tekrarlayın. Sonuçlara şaşıracaksınız! Kendiniz hakkında harika hissedeceksiniz!

Adım Adım Makyaj Nasıl Yapılır, Yeni Trendler 2022Göz Farı Uygula

Adım adım makyaj makyaj tarzınıza bağlı olarak farınızı uygulama sırası önemlidir. Cilt tonunuzu tamamlayan mat nötr bir renk uygulayarak başlamalısınız. Ardından, gözünüzün şeklini ve boyutunu artıran bir renk uygulamalısınız. Göz farı uygularken, pigmenti eşit şekilde uygulamak için bir makyaj fırçası veya sünger kullanabilirsiniz.

Göz farı uygularken ten renginizden bir ton daha açık olan bir baz gölge kullanmalısınız. Öte yandan, daha derin bir gölge size dramatik bir görünüm verecektir. Göz farı uygularken, açık ila koyu renkler arasında bir gradyan kullanın. Gölgenin çok karanlık olmasını önleyecektir. Ayrıca önce açık tonlar, ardından koyu tonlar uygulanmalıdır. Açık renkler, koyu tonlarla hafifçe karıştırılmalıdır.

Adım Adım Makyaj Nasıl Yapılır, Yeni Trendler 2022

Eyeliner Uygula

Adım adım makyaj eyeliner sürmeyi öğrenmek istediyseniz doğru yerdesiniz. Muhtemelen likit eyelinerın nasıl uygulanacağına dair bazı eğitimler okudunuz, ancak bunu hiç kendiniz denemediniz. Muhtemelen bir hata yaptığınızda ne yapacağınızı da merak etmişsinizdir. Eyeliner çekerken takip etmeniz gereken bazı ipuçları:

Eyeliner çekerken gözün iç köşesinden başlayın ve dışa doğru çalışın. Gözünüzü daha büyük ve parlak göstermek için daha açık renkli bir göz kalemi kullanın ve yukarı çıkın. Kanat şeklini elde etmek için kahverengi veya krem ​​rengi bir eyeliner kullanın. Boşlukları vurgulamak için eyeliner çektikten sonra kirpiklerinizi kıvırın. Kenarları açılı bir fırça ile de karıştırabilirsiniz.

Eyeliner sürmenin temellerini öğrendikten sonra, bir sonraki projeniz üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz: görünüm. Göz farı ve astarın mükemmel tonunu seçmek, yeni favori makyajınızın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca makyajınızı taze ve kırışıksız tutmak isteyeceksiniz, bu nedenle göz kalemi uygulamadan önce fazla ürünü temizlemek için bir düzeltme spreyi veya temizleme fırçası kullanmak en iyisidir.

Dudaklarını Pürüzsüzleştir

Adım adım makyaj mükemmel öpülesi suratını elde etmek için dudaklarınızı yumuşatmanın birkaç yolu vardır. İlk olarak, dudaklarınızın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayamayacakları için ağda veya yağ içeren ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız. Yağ bazlı bir pena uygulamadan önce dudaklarınıza su bazlı bir nemlendirici sürün. Daha sonra nemlendirici serum veya nemlendirici uygulayın. Fazla kremi almak için bir pamuk top kullanın ve parmaklarınızı kullanarak dudak bölgesine nazikçe masaj yapın.

Dudaklarınız güneşe karşı hassastır, bu nedenle yüksek SPF’li dudak balsamı kullanmak çok önemlidir. Daha genç görünmek için dudaklarınıza SiO Beauty yamaları uygulamayı da deneyebilirsiniz. Bu tedavi, kırışıklıkların derinliğini azaltmak için gece boyunca çalışır. Petrol jölesi ayrıca tıkayıcı bir ajan olarak hizmet ettiği için dudaklarınızda ekstra koruma için harika bir seçenektir. Mükemmel öpülebilir surat asmak için bu yöntemlerden birini deneyin.

Adım Adım Makyaj Nasıl Yapılır, Yeni Trendler 2022

Dudak Kalemi Uygula

Adım adım makyaj dudak kalemi sürmeye başlamadan önce kalemi ısıtmalısınız. Bunu yapmak için, parmağınızla elinizin arkasını çizin veya astarın ucunu işaret parmağınız ile baş parmağınız arasında ovalayın. Pek çok sanatçı, dudak kalemi uygularken doğal dudak çizgisine yapışmayı önerir, çünkü aşırı çizilmiş dudaklar doğal görünmeyecektir. Astarı üst ve alt dudaklarınızın ortasına, dışa doğru hareket ederek uygulayın.

Bir sonraki adım dudaklarınızı nemlendirici bir kremle nemlendirmektir. Nemlendiricinin mumlu olması gerekmez ve dudaklarınıza batmalıdır. Nemli dudaklara dudak kalemi uygulamak kuru olanlardan daha kolaydır. Nemlendiricinin ağdalı veya yapışkan olmadığından emin olun ve dikkatli kullanmalısınız. Kuru dudaklar, dudak kaleminin doğru şekilde uygulanmasını zorlaştırır. Dudak kalemi doğru şekilde uygulamak için bu videodaki adımları takip edebilirsiniz.

Makyaj kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli 2022 makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu