Güzellik

Atopik Cilt Nedir, Belirtileri Nelerdir, Nasıl Geçer 2022

Atopik cilt kremi arıyorsanız, bu makale yardımcı olabilir. Atopik derinin ne olduğunu, nasıl tanınacağını ve nasıl tedavi edileceğini öğrenmek için okumaya devam edin. Çocuklar için en iyi atopik cilt için kremi, topikal bir steroid içermelidir. Neyse ki, atopik ciltler için reçetesiz satılan birçok krem ​​var, bu yüzden hemen başlayabilirsiniz. Aşağıda atopik cilt için en popüler ürünlerden bazıları listelenmiştir.

Atopik Cilt Nedir

Atopik cilt nedir, belirtileri normal cilt tahrişine benzer olsa da, daha şiddetlidir ve bu tür bir rahatsızlığınız olduğunu gösterir. Etkilenen bölgenin çevresindeki ciltte şişlik ve hassasiyet de fark edebilirsiniz. Atopik ciltle savaşmanın en kolay yolu, ona uygun şekilde bakım yapmaktır. Cildinizde sert kimyasallar kullanmaktan kaçının ve zararlı içerik içermeyen ürünler bulmaya çalışın.

Daha önce atopik bir cilt vakası yaşadıysanız, bu konuda ne yapacağınızı merak edebilirsiniz. Cildinizi yatıştırmaya yardımcı olması için soğuk ıslak kompresler uygulamayı veya kaşıntı önleyici kremler kullanmayı deneyebilirsiniz. Çocuğunuzu yıkamak veya durumu kötüleştirebilirsiniz, bu nedenle banyoyu ılık suyla sınırlandırmalısınız. Aynı şekilde yetişkin hastalar da lipit tabakasını çıkarmayan uygun sabunlar kullanmalıdır.

Atopik dermatitin birçok nedeni vardır. Cildiniz zaten tahriş olmuşsa, etkilenen bölgeye vazelin sürmeyi deneyin. Nemlendirici nemi hapsedecek ve daha fazla tahriş oluşmasını önleyecektir.

Çocuklarda en sık görülen cilt hastalığı olan atopik dermatit, ciltte kaşıntı, kızarıklık ve iltihaplanmaya neden olur. Atopik dermatit bebeklerde ortaya çıkarken, yetişkinlerde ve gençlerde de ortaya çıkabilir. Bebeklerde yetişkinlerden daha yaygın olmasına rağmen, her gün bazı basit hareketler yaparak durumu daha iyi hale getirebilirsiniz. Peki atopik cilt nedir? Ve nasıl tedavi edilir?

Atopik Cilt Nedir, Belirtileri Nelerdir, Nasıl Geçer 2022

Atopik Cilt Ne Demek

atopik cilt ne demek? Derinin dermatiti, belirli maddelere veya alerjenlere karşı alerjinin neden olduğu bir durumdur. Atopik dermatiti olan kişilerin, bu durumu olmayan kişilere göre alerjik kontakt dermatit geliştirme olasılığı daha yüksektir. Yaygın alerjenler arasında nikel ve topikal tedavilerde kullanılan birçok bileşen bulunur. Sağlık uzmanınız, diğer nedenleri ekarte etmek için bir cilt biyopsisi yapacaktır. Birçok cilt rahatsızlığı türünde olduğu gibi, tedavi semptomları hafifletmeyi, cildi nemli tutmayı ve enfeksiyonu önlemeyi amaçlar.

Bu durumdaki insanlar genellikle yüzlerinde ve dirseklerinin dışında kaşıntılı şişliklerden muzdariptir. Ayrıca ellerinde, ayaklarında ve kollarında da geliştirebilirler. Etkilenen bölgeleri ovmak ve kaşımak cildi yırtabilir ve enfeksiyona karşı daha savunmasız hale getirebilir. Neyse ki, atopik dermatit için birkaç tedavi var.

Atopik Cilt Nedir, Belirtileri Nelerdir, Nasıl Geçer 2022

Atopik Cilt İçin Krem

Atopik cilt için birçok cilt bakım ürünü vardır, ancak en etkili olanlardan biri atopik dermatit için yüz kremidir. Bu krem ​​son derece nemlendiricidir ve yumuşatıcılar ve lipitler içerir. Yulaf ve soyadan elde edilen aktif maddeler, cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur ve bu da kuruluk semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur.

Bir alevlenme sırasında etkili tedavi için düzenli doktor ziyaretleri önemlidir. Bununla birlikte, atopik dermatit için en iyi tedavi sürekli nemlendirmedir. Cilt tipine uygun bileşenler içeren bir krem ​​seçmek ve sert kimyasallardan uzak durmak önemlidir.

Atopik dermatit, yetişkinlerde de görülebilmesine rağmen, en sık çocukları etkileyen kronik inflamatuar bir deri hastalığıdır. Durumun ana klinik özellikleri kuruluk, sızıntı ve kabuklanmadır. Ve topikal yumuşatıcılar günde en az iki kez kullanılmalıdır.

Atopik cilt kremi banyodan hemen sonra uygulanmalıdır. Bunun nedeni, yumuşatıcıların yeterince nemlendirildiğinde cilt tarafından en iyi şekilde emilmesidir. Ilık banyolar ve sabunsuz temizleyiciler de atopik dermatit tedavi rutininin bir parçasıdır.

Atopik Cilt Nedir, Belirtileri Nelerdir, Nasıl Geçer 2022

Atopik Cilt Belirtileri

Atopik dermatit, yoğun kaşıntı ve tekrarlayan egzamatöz lezyonlarla karakterize bir hastalık grubudur. Hastalık en sık erken çocukluk döneminde başlar ve yaklaşık olarak her 10 çocuktan 2’sini etkiler. Bununla birlikte, artık yetişkinlerde son derece yaygındır ve ayrıca astım ve alerjik rinit gibi diğer immün aracılı inflamatuar hastalıkların riskini artırır.

Çoğu atopik dermatit hastası, erken yaşta ciltte kırışıklıkları etkileyen kseroz ve likenifikasyon geliştirir. Ayrıca göz çevresinde kızarıklık ve pullanma yaşarlar. Bu lezyonlar yüzde, özellikle bükülme kırışıklıkları, popliteal fossalar ve alt bacaklarda daha yaygındır. Erken çocukluk döneminde atopik dermatit sıklıkla ailede astım veya alerjik rinit ile birlikte gelişir.

Muayene eden kişi aynı bölgedeki döküntü ve semptomlarına baktı ve kaşıntı ve uyku bozukluğu gibi subjektif semptomları dikkate aldı.

Atopik Cilt Nedir, Belirtileri Nelerdir, Nasıl Geçer 2022

Atopik Cilt İçin Şampuan

Atopik dermatitten muzdaripseniz saç derinize kullandığınız şampuan çok önemlidir. Saçlarınızı nazikçe ve düzenli olarak yıkamanız ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmanız gerekir. Hassas ciltler için Eucerin DermoCapillaire Sakinleştirici Üre Şampuanı gibi üre veya sakinleştirici bir yumuşatıcı içeren bir şampuan en iyisidir.

Biolage, her tür saç ve saç derisi için uygun olan nazik bir şampuandır. Biolage, saç derisini nemlendirmeye yardımcı olmak için HydromanilTM ve betain içeren bir formüle sahiptir. Atopik dermatitli hem erkekler hem de kadınlar için uygundur ve hassas ciltler için uygundur. Biolage, SLES ve paraben içermez. Tüm saç tipleri için formüle edilmiştir. Ayrıca doğal bir iltihap önleyici olan hollanda yonca özü içerir.

Atopik dermatit, genellikle astım ve alerji gibi diğer durumlara eşlik eden kronik bir rahatsızlıktır. Ciltte bağışıklık hücrelerinin birikmesinden kaynaklanır. Atopik dermatit tedavisi, ilaçlı şampuanlar ve ılık su ile tetikleyicilerin tanımlanmasını içerir. Saç derisini kurutabileceği ve aşırı sebum üretimine neden olabileceği için alkol içeren şampuanlardan uzak durmak en iyisidir.

  • Atopik dermatit, kendini kırmızı, pul pul pullar ve kaşıntı ile gösteren yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Atopik cilt şampuanı ayrıca tokoferol gibi bir anti-inflamatuar ajan içermelidir. Şampuan boya, triklosan veya paraben içermemelidir.

Güzellik kategorisi ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Güncel içeriklerimize Google baz alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Cilt Kırışıklıklarının Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi 2022 makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu