Bebek Bakımı

Bebek Doğar Doğmaz Neden Ağlar?

Bebek Doğar Doğmaz Neden Ağlar, nedeni henüz tam olarak gelişmemiş olmasıdır. Bebekler neden ağlar sorusuna cevabımız ise akciğerleri henüz çalışmıyor, ancak onları genişletme süreci kademelidir ve doğum başladığında başlar. Akciğerler hafifçe genişlerken, hava yollarında, burun deliklerinde ve ağızda az miktarda sıvı ve mukus kalır. Bu sıvının akciğerlerden dışarı atılması ve nefes alma yolunun açılması gerekir. İlk ağlamaya genellikle bir gurultu eşlik eder ve ikincisi, hava kolayca alındığında şiddetlenir.

Bebek Doğar Doğmaz Neden Ağlar 2022

Bebekler Neden Ağlar

Bebekler neden ağlar? Bebeğin ilk ağlaması, akciğerlerin rahim dışında çalışmaya başladığını gösterir. Anne karnındayken bebek annenin plasentasından nefes aldı. Plasenta amniyotik sıvıyı tutarken, salındığında bebeğin ciğerlerinin işlev görmesi için çalışması gerekir. Bu, bebeğin ilk nefesini talep etmenin bir yolu olarak ağlamasına neden olur.

Doğumdan sonraki ilk günlerde bebekler ağlar. Sakinleşmeye, beslenmeye, bez değiştirmeye ve ilgiye ihtiyaçları olduğu için ağlayacaklardır. Sebebe bağlı olarak, yenidoğan günde üç saate kadar ağlayabilir. Bu onların gelişiminin normal bir parçasıdır. Farklı bebek ağlaması türlerini çevirmek için Google Çeviri’yi kullanamazsınız, ancak çocuğunuzun yardıma ihtiyacı olduğuna dair işaretleri arayabilirsiniz.

Bebek doğar doğmaz neden ağlar? Genellikle bir bebek kendi kendine beslendikten sonra sakinleşir. Bu, işinizi yaptığınızın mükemmel bir işaretidir! Yeni doğan bebeğiniz için endişeleniyorsanız, onu sakinleştirmek ve esenliğini sağlamak için harekete geçebilirsiniz.

Bebeğinizin doğumdan sonra neden ağladığını anlamak önemlidir. Çoğu bebek doğduktan sonra birkaç dakika ağlar. Ağlamak, onların ihtiyaçlarını iletmenin basit bir yoludur. Kendilerine bakan insanlardan ilgi ve özen için ağlıyorlar. Zaman geçtikçe, başka yollarla iletişim kurmayı öğrenecekler. Ancak, doğumdan sonra bebeğinizi ağlatmanın birkaç nedeni vardır. Bebeğin hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri öğrenerek başlayabilirsiniz. Unutma, ağlıyorsa bu bebeğin suçu değil.

Yeni doğan bebekler ağlamanın yanı sıra bilinmeyen bir nedenle de gürültü yapabilirler. Bu, yeni doğanlar için uyum döneminin doğal bir parçasıdır ve bebeğiniz günde üç saatten fazla ağlayabilir. Bir bebeğin günde dört saate kadar ağlaması nadir değildir. Bebeğiniz uzun bir süre ağlıyorsa, onu bol bol dinlendirdiğinizden ve yeni bebeğinizle birlikte anların tadını çıkardığınızdan emin olun.

Bebek Doğar Doğmaz Neden Ağlar 2022

Bebeklerin Neden Ağladığını Nasıl Anlayabiliriz

Bebeklerin neden ağladığını nasıl anlayabiliriz? Bir bebeğin ağlama düzeni, yaklaşık beş ayda, farklı ihtiyaç ve duygulara işaret ederek modüle edilir ve çeşitlenir. İlk gözyaşları açlık sinyalleridir, “eairh” sesi ise genellikle geğirmelere eşlik eder. Genellikle bir esnemenin eşlik ettiği “ohh” sesi, uyku halinin bir işaretidir. Bebeklerin ağlama kalıpları aynı zamanda korku, sevinç veya hayal kırıklığı gibi duygusal durumlara da işaret eder.

Bir bebeğin ağlamasını anlamıyorsak, onunla konuşmalıyız. Bir uğultu ya da telaşlı bir ağlama genellikle dikkatimizi çekme girişimidir. Telaşlı bir ağlama, sızlanmalarla değişebilir. Sinirli hissediyorsanız, bir çözüm bulmaya çalışmak için aileniz veya arkadaşlarınızla konuşun. Herhangi bir fikriniz yoksa, çocuk doktorunuzla veya güvenilir bir tıbbi sağlayıcıyla konuşun.

Bir bebeğin ağlamasının amacı ebeveynlerini uyarmaktır. Ağlamaları aç, yorgun veya rahatsız olduklarını gösterebilir. Bazı durumlarda ağlamak yalnızlığa işaret eder. Bebek doğar doğmaz neden ağlar? Ağlayan bir bebeği yatıştırma sürecinde, tepki vermenin en iyi yolunu öğrenebilirsiniz. Yukarıdaki soruya cevap verebilirseniz, bebeklerin ağlamasının en yaygın nedenlerinden bazılarını önleyebilirsiniz.

Bir bebeğin ağlaması onların ana iletişim şeklidir ve onları görmezden gelmek istemesek de, ağlarken sakin kalmak önemlidir. Bebeklerin evdeki duygusal tonu algıladıklarını ve buna ağlayarak tepki vereceklerini unutmayın. Kendinizi stresli hissediyorsanız, sakin olun ve bebeğinizi sakinleştirin. Çoğu zaman, ağlayan bebeğin sadece sarılmaya ya da biraz ilgiye ihtiyacı vardır.

Bebekler Neden Uyumaz

Bir bebeğin ağlaması ebeveynler için yatıştırıcıdır, ancak ağlama, aylar geçtikçe giderek daha acı verici hale gelebilir. Bebekler neden uyumaz, ağlamak ilk birkaç gün gözyaşı üretmeyebilir, ancak bunun bir yorgunluk ve aşırı uyarılma belirtisi olduğunu anlamak önemlidir. Aynı zamanda bir hayal kırıklığı veya korku belirtisi olabilir. Neyse ki, bebeğinize sarılmalar ve bez değiştirme teklifleri vererek ağlamalarıyla başa çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

İlk olarak, bebeğinizin ağlaması hayatta kalması için gereklidir. Bu, havayı solumak için ciğerlerini ilk kez kullandıkları zamandır. Ağladıklarında, emzirmek için göğsünüzü ararlar. Bu, hava keselerini sıvıyı açmaya ve dışarı atmaya teşvik edecektir. Bebeğinizin ağlaması kontrol edilemiyorsa emzik veya parmak kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sağlıklı bir bebek doğar doğmaz ağlamaz. Bebek doğum kanalından çıktığında göğüs kafesinin etrafındaki basınç önemli ölçüde düşer. Bu, göğüs kafesini genişlemeye ve açılmaya zorlar, bu da nefes borusunun ve bronşların uzun dokularını yolundan çeker. Bu süre zarfında oksijen içeri girer ve mukoza zarlarını söyler.

Bir bebekte ağlamanın birçok nedeni arasında mide gribi, süt alerjisi veya laktoz intoleransı, yarık dudak ve ekşi mide bulunur. Bazı bebekler genellikle çözülmesi kolay olan bir bez değişimine ihtiyaç duydukları için ağlarlar. Diğer zamanlarda bebekler yorgun oldukları için ağlarlar. Bu nedenler basitten ciddiye kadar değişebilir.

Bebekler genellikle bakıcılarıyla iletişim kurmak için ağlarlar. Her bebek için ağlama nedenleri farklı olsa da, hepsinin ortak temaları vardır. Bir bebekte farklı ağlama türlerini bilmek, buna göre yanıt vermenize yardımcı olacaktır. Ve size zaman ve hayal kırıklığı kazandıracak.

Bebek Doğar Doğmaz Neden Ağlar 2022

Kolik Bebek Nedir

Ağlayan bebeğe “kolik bebek” denir. Tüm bebekler ara sıra ve kısa süreler boyunca ağlarken, kolik ağlaması uzun süreli, yoğundur ve altta yatan herhangi bir tıbbi durumla ilgisi yoktur. Çoğu kolik vakası birkaç hafta içinde düzelir, ancak bazı bebeklerde ağlama gün boyunca devam eder. Bu bölümler ebeveynler için üzücü olsa da, sürekli olmaları gerekmez ve genellikle kısa bir şekerlemeyle biterler.

Bebeğiniz acıktığında, yorulduğunda veya ıslandığında ağlayacaktır. Bununla birlikte, bebeğiniz belirgin bir neden olmadan ağlıyorsa, çocuğunuz kolik hastasıdır. Normal ağlama, rahatlık önlemlerine yanıt verirken, kolikli ağlama olmaz. Bunun yerine, ağlama daha yüksek ve tizdir.

Kolikten muzdarip ebeveynler genellikle suçluluk ve bitkinlik duyguları yaşarlar. Kolik Bebek Nedir? Küçük bir yardımla bebeğinizin kolik semptomlarının şiddetini azaltabilirsiniz.

Bebeğiniz uyumakta zorluk çekiyorsa, sağlık uzmanınızla konuşmanız önemlidir. Masaj ve beyaz gürültü dahil olmak üzere koliği yatıştırmanın birçok doğal yolu vardır. Çoğu zaman, bebeğinizi anne sütü ile yatıştırmak, kolikle ilişkili ağrı ve rahatsızlığı gidermek için yeterlidir.

Bu belirtiler birkaç günden uzun sürerse doktorunuza görünmelisiniz. Yatıştırıcı stratejiler deneyebilirsiniz, ancak hala çocuğunuzun durumu hakkında endişeleniyorsanız, yardım almak en iyisidir.

Bebek Bakımı kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Bebek Nasıl Sosyalleşir 2022 makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu