Güzellik

Cildinizi Besleyen En Etkili Nemlendiriciler

Nemlediriciler

Nemlendiriciler yüzümüzdeki değişen hava koşullarından, ihtiyaç duyduğu günlük neme, yaşlanmaya kadar her kadının günlük rutinine eklemesi gereken bir nemlendirici var, yoksa mutlaka bir nemlendirici olmalı… bunlar, herkes mutlaka cildine uygun olanı seçmeli.

Cerave Nemlendirici

Cildinizi Besleyen En Etkili Nemlendiriciler

Bioderma Nemlendirici

Cildinizi Besleyen En Etkili Nemlendiriciler

Bioderma nemlendirici, cildin nem bariyerini sağlam tutan üç farklı tipte temel seramid içerir. Kremin seramidleri cilt yüzeyinde tutmasına yardımcı olan Multiveziküler Emülsiyon (MVE) teknolojisi ile patentlidir. Hyaluronik asit de cildin nem bariyerini korumaya yardımcı olan önemli bir bileşendir. 1934 yılında Cetaphil olarak kurulan şirket, lider bir cilt bakım hattıdır.

Formülü zengindir ve kolayca emilir, kuru ciltler için mükemmeldir. Doğal nem yenileyici yağ asitlerine sahiptir ve kokusuzdur, bu da onu hem bebekler hem de yaşlılar için mükemmel kılar. Ürünün bir kavanozu, yeniden uygulama gerektirmeden cildinize aylarca dayanacak 17 ons krem içerir. Bioderma nemlendirici ayrıca hassas ciltler için uygun çeşitli nemlendiriciler de üretir.

Nivea Nemlendirici

Cildinizi Besleyen En Etkili Nemlendiriciler

En çok satan cilt bakım ürünlerinden biri Nivea nemlendirici ve bu nemlendirici jel krem de bir istisna değildir. Mükemmel bir nemlendirici olan sodyum hyaluronatın varlığı sayesinde 24 saate kadar nem sağlar. Nivea’nın üç temel seramidi ayrıca nemlendirme işlemine ve cilt bariyerine katkıda bulunur ve fitosfingosin bu bariyerin korunmasına yardımcı olur. Nivea nemlendiriciler ayrıca anti-inflamatuar ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Kuru ciltler için kaliteli bir nemlendirici almak istiyorsanız Nivea Günlük Nemlendirici Losyon’u tercih edebilirsiniz. Cildin nemlenmesini destekleyen üç temel yağ asidi olan seramidlerle formüle edilmiştir ve kokusuzdur ve komedojenik değildir. Diğer bir seçenek ise altı nemlendirici içeren Cetaphil nemlendirici losyondur. Ayrıca E vitamini ve B5 içerir.

La Roche Posay Nemlendirici

Cildinizi Besleyen En Etkili Nemlendiriciler

Cildi nemlendirmesi amaçlanan diğer nemlendiricilerin aksine, La Roche Posay nemlendirici hyaluronik asit serumu kuru ciltler üzerinde etkilidir. Bu ürün, optimum nem için cildin katmanlarına nüfuz eden iki tip hyaluronik asit içerir. İki güçlü nemlendirici ajan olan seramidler ve LHA da formüle dahildir. Bu bileşenler cildin genel durumunu iyileştirmek için çalışır.

La Roche Posay nemlendirici, akneye meyilli, hassas ve rozasealı ciltler dahil olmak üzere farklı cilt tipleri için mevcuttur. Ayrıca yaşlanan ve hassas ciltlere de hitap ederler. Grup, ürünlerinin her tür cilt için iyi çalıştığını iddia ediyor. Ürünü kullanan birçok tüketici, mükemmel nemlendirme özelliğinden dolayı onu övdü. Ancak, La Roche Posay nemlendirici, yasaların gerektirdiği durumlarda hayvanlar üzerinde test yapılmasına izin vermektedir.

Celenes Nemlendirici

Cildinizi Besleyen En Etkili Nemlendiriciler

Celenes nemlendirici kuru ciltler için yüksek kaliteli bir nemlendirici losyon seçmek önemlidir. Yaygın alerjenler, yağ, parabenler, silikonlar veya sert alkoller içermez. Lekelerle başın dertteyse Celenes nemlendirici sana göre değil. Neyse ki, aynı şekilde çalışan birçok başka ürün var, ancak bunlar aşağıdaki bileşenleri içeriyor:

Bepanthol Nemlendirici

Cildinizi Besleyen En Etkili Nemlendiriciler

Bepanthol nemlendirici, aşırı kuru ciltler için yoğun nemlendirme sunar. Sert, tahriş olmuş cildi yumuşattığı ve kalıcı nem sağladığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Bepanthol nemlendirici ayrıca cilt yenilenmesini destekleyen bir B3 vitamini olan dekspantenol içerir.

Su bazlı hafif formülü cilt tarafından hızla emilir. Hafif su yapısı sayesinde ağır veya yapışkan hissetmez ve komedojenik değildir. Parfüm içermez ve dermatolojik olarak test edilmiştir. Yenilikçi pompa piston şeklindeki borusunun kullanımı kolaydır ve uygulama sırasında hijyenik koşulları korur. Ürün, bitki ve mineral özlerinin bir karışımını içerir ve hassas ciltler için uygundur.

Güzellik kategorisi ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Güncel içeriklerimize Google baz alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu