Güzellik

Cilt Bakımı Fiyatları 2022

Cilt Bakımı Fiyatları için bir süpermarket markası veya lüks bir mağaza ürünü arıyorsanız, cilt bakım ürünlerinin fiyatı büyük ölçüde değişir. Bu kısmen ürünlerin içeriği, ambalajı ve pazarlamasından kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, bir cilt bakımı bütçesine karar verirken akılda tutulması gereken birkaç faktör vardır. Aşağıda fiyatı belirleyen ana faktörleri özetledik. Medikal Cilt Bakımı Fiyatları bütçenizi nasıl kontrol altında tutacağınızı ve güzel cildin keyfini nasıl çıkaracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Hydrafacial Cilt Bakımı Fiyatları

HydraFacial tedavilerinin maliyeti büyük ölçüde değişir. Her tedavinin maliyeti, bulunduğu yere, sağlayıcının deneyim düzeyine ve tedavinin uzunluğuna bağlıdır. Ulusal ortalamalar tedavi başına 150 ila 300 dolar arasında değişmektedir. Maliyet, takviye serumları ve LED tedavisi gibi ek tedavilere göre de değişebilir. HydraFacial tedavileri genellikle sigorta kapsamında değildir. HydraFacial tedavilerinin maliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Temel işlem 200 ila 300 ABD Dolarına mal olabilir ve evde kullanım için güçlendiriciler satın alınabilir. HydraFacial’ın fiyatı, tedavi başına 800 ila 12.000 $ arasında değişen diğer dermabrazyon türlerinden çok daha düşüktür. Çoğu uygulayıcı HydraFacial’ın fiyatına bir peeling de dahil eder, ancak bunlar isteğe bağlıdır ve genellikle ayrı olarak fiyatlandırılır. Peelingsiz HydraFacial seansının fiyatı, dermabrazyon tedavisi ile yaklaşık olarak aynıdır.

Aldığınız tedavi sayısına bağlı olarak HydraFacial’ın maliyeti 20 ila 200 dolar arasında olabilir. Bir HydraFacial tedavisi, belirli bir müşterinin cilt endişelerini gidermek için özelleştirilebilir, ancak çoğu zaman ekstra paraya değer. Bu tedavilerin çoğu ağrısızdır, bu nedenle daha derin bir temizlik istiyorsanız fiyatta hafif bir artış beklemelisiniz. Bazı dermatologlar bu tedaviyi önermemektedir. Ancak gençleştirici bir yüz isteyen ancak büyük bir bütçesi olmayan herkes için düşünülmeye değer.

Kimyasal peelingler çok etkili olmakla birlikte belirli koşullara sahip kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Örneğin açık ten rengine sahip kişiler bundan kaçınmalıdır. Daha koyu tenli insanlar, aşırı hassas cilde sahiplerse bundan kaçınmalıdır.

Cilt Bakımı Fiyatları 2022

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

HydraFacial cilt bakım fiyatları tedaviyi uygulayan kliniğe ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Bu, tedavilerin bireysel müşterilerin cilt endişelerini ve sahip oldukları estetik hedefleri ele alacak şekilde uyarlandığı anlamına gelir. Bu nedenle HydraFacial tedavi fiyatlarını seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır.

Geçmişte, tıbbi sınıf cilt bakımı yalnızca doktor muayenehanelerinde mevcuttu. Ancak bu günlerde, bu ürünleri en sevdiğiniz eczaneden veya çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Tıbbi sınıf cilt bakım ürünleri, iddialarını desteklemek için gerekli araştırmalar nedeniyle genellikle eczane markalarından daha pahalıdır. Ayrıca birçok ürün aynı kalitede içerik içermez, bu da onları yan yana karşılaştırmayı zorlaştırır. Aşağıda, yüksek kaliteli tıbbi cilt bakım ürünlerinin bazı örnekleri listelenmiştir.

Tıbbi cilt bakımı ve OTC ürünleri arasındaki fark, büyük ölçüde içeriklerindedir. Çoğu tıbbi cilt bakım ürünü, daha yüksek konsantrasyonlarda ve daha saf aktif bileşen formları içerir. Bu formülasyonlar, belirli cilt problemlerini ele almak için özelleştirilmiştir. Medikal cilt bakım ürünleri de daha az bozundurucu bileşen içerdiklerinden daha uzun süre dayanma eğilimindedir. Bununla birlikte, reçetesiz satılan cilt bakım ürünlerinden daha pahalı olabilirler.

Cilt Bakımı Fiyatları 2022

Cilt Bakımı Fiyatları 2022

Medikal cilt bakımı fiyatları çeşitli faktörlere bağlıdır. Yaşadığınız şehir ve yaptırdığınız işlem de fiyatı etkiler. Ancak cilt bakımı için daha ucuz seçenekler de bulabilirsiniz.

Tıbbi bir cilt bakım rejimi, hyaluronik aside daha uygun fiyatlı bir alternatif olan doğal bir nemlendirici olan gliserin içerir. Bununla birlikte, herhangi bir cilt rahatsızlığınız varsa veya yeni bir rutin kullanıyorsanız her zaman dermatoloğunuza danışmalısınız. Bazı durumlarda doktor tavsiyesi gerekli değildir.

Cilt Bakımı Fiyatları 2022

Cilt Bakımı Seans Fiyatları 2022

Aşağıdakiler, cilt bakım ürünleri için küresel pazarı yönlendirecek bazı faktörlerdir.

Cosmetics Design Europe tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, doğal cilt bakım ürünleri pazarına, 2021’de küresel gelirin %33,2’sinden fazlası ile Avrupa hakimdir. Avrupalı ​​tüketiciler, doğallığa ek olarak, bir güzellik ürününün en önemli yönü olarak doğallığa değer veriyor ve bu da birçoğunun neden daha doğal cilt bakım ürünleri aradığını açıklıyor. Buna karşılık Asyalı tüketiciler ise giderek daha fazla organik veya bitkisel ürünleri tercih ediyor.

Cilt bakım ürünlerinin fiyatı da dahil olmak üzere piyasayı çeşitli faktörler etkiler. Cilt bakım ürünlerinin fiyatları mevsimsel değişikliklere tabidir ve satın almadan önce fiyatları kontrol etmelisiniz. Bu şekilde, satın aldığınız ürünün fiyat etiketine değip değmediğini bileceksiniz. Bu, paranızın karşılığını en iyi ürünü almanızı sağlayacaktır. Peki, 2022’de cilt bakımı için ne kadar ödemeyi bekleyebilirsiniz?

Premium ürünlerin trendine rağmen, gerçek şu ki, uygun fiyatlı cilt bakımı seçenekleri artık en üst düzey ürünler kadar etkili. Aslında dermatologlar dört cilt bakım ürünü önermektedir. Birincisi, kiri temizleyen ve cildi kalıcı ürünler için hazırlayan bir yüz yıkamadır. Ek olarak, ikinci adım bir nemlendiricidir.


Güzellik kategorisi ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Güncel içeriklerimize Google baz alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Cilt Bakımı Sırası, En İyi Peelingler 2022 makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu