Güzellik

Cilt Bakımı Sıralaması Nasıl Olmalıdır 2022

Cilt Bakımı Sıralaması, için en iyi ürünlerin hepsi eşit yaratılmamıştır. Bu liste, makyaj astarlarını ve diğer üst düzey markaları içerir. Profesyonel Cilt Bakımı Sıralaması, bir temel veya nemlendiriciden daha geniş bir yüzey alanını kapsamalıdır. En iyi cilt bakım ürünleri yüksek kalitededir, ancak hepsini sıralamanın bir yolu yoktur. Aşağıdaki makale, gece, klasik ve profesyonel dahil olmak üzere her ürün türünü inceleyecektir. İşte kategoriye göre bir cilt bakımı sıralaması.

Aşağıda listelenen cilt bakımı sıralama ürünleridir. Bir cilt bakımı derecelendirme maskesi ve bir cilt bakım ürününün nasıl seçileceğine ilişkin diğer bazı bilgiler için okumaya devam edin. Bu makaleleri okuduktan sonra, kendi cilt bakım ürünlerinizi nasıl yapacağınıza dair daha net bir resme sahip olmalısınız. Çok fazla seçenek mevcut! Peki hangisini seçmelisiniz? Ve hangi ürünün size en iyi sonuçları vereceğini nereden biliyorsunuz? Okumaya devam etmek! Cilt bakımı sıralama sürecinde dikkate alınması gereken faktörleri tartışacağız.

Profesyonel Cilt Bakımı Sıralaması

Cilt bakımı söz konusu olduğunda, sizin için birçok seçenek mevcuttur. Tek beden herkese uymasa da kült takipçisi olan ürünler var. Bir araştırma şirketi olan sosyal bağlam laboratuvarları, hangi cilt bakım ürünlerinin en çok hayranı olduğunu belirlemek için blogları, sosyal medya sitelerini ve çevrimiçi forumları taradı. Sonuçlar? En yüksek puanlara sahip profesyonel cilt bakım ürünlerinin listesi. Kesimi hangi markaların yaptığını keşfetmek için okumaya devam edin.

Cilt Bakımı Sıralaması Nasıl Olmalıdır 2022

Haftalık Cilt bakımı Sıralaması

Cilt bakımı pazarı giderek doygun hale geldikçe, ne satın alınacağını bilmek zor olabilir. Lüks paketleme ve havalı LED ışıklar güzel avantajlar olsa da, içindeki ürünlerin nasıl çalıştığıyla daha çok ilgileniyoruz. Seçenekleri daraltmaya yardımcı olmak için, yıllık Prix Ödüllerine ve Marie Claire’in son cilt bakımı sıralamasının sonuçlarına baktık. Nemlendiricilerden maskelere kadar çeşitli kategorilerdeki en popüler ürünleri de inceledik.

Hassas ciltler için en yaygın endişeleri hedefleyen ürünlere baktık. İlk tedavi aşaması, diğer ürünlere göre daha konsantre olan bir serum veya kremdir. Yağlı ciltler dahil her cilt tipine uygun serumlar vardır. Göz kremleri bu adım için harika bir seçimdir, çünkü bu hassas bölgede ince çizgiler ve kırışıklıklar sıklıkla görülür.

Cilt Bakımı Sıralaması Nasıl Olmalıdır 2022

Gece Cilt Bakımı Sıralaması

Gece cilt bakımı, günlük cilt bakımı rutininizde çok önemli bir adımdır. Arıza süresi, cildiniz tarafından kendini onarmak ve yeni kolajen üretmek için kullanılır. Normalden birkaç saat daha fazla veya daha az uyumak cildinizin tonunda önemli değişikliklere neden olabilir. İyi bir gece kremi kullanmanın yanı sıra yüzünüze sürdüğünüz ürünleri emmeyecek saten veya ipek bir yastık kılıfı tercih edebilirsiniz. Ana bileşen olarak retinol içeren bir krem ​​de kullanabilirsiniz. Bu bileşenler, cildinizin daha hızlı dönmesine ve koyu renkli lekelere karşı koymasına yardımcı olur.

No7 Night Cream, güçlü bir yaşlanma karşıtı retinol içeren ultra hafif jel bir gece kremidir. GH Beauty Lab verileri, kullanıcıların %86’sının bu gece kremini ağırlıksız bulduğunu, anında emildiğini ve kullandıktan sonra yapışkanlık hissetmediğini gösterdi. Hafif dokusunun yanı sıra cilt bakımı için önemli bileşenler olan gliserin ve E vitamini içerir. Ayrıca, uygulamadan sonra test edenlerin yüzlerinde tazelenmiş bir his bıraktı.

Gece cilt bakım rutininizin ilk adımı temizliktir. Temizledikten sonra cildiniz gece cilt bakım ürünlerini daha iyi emecektir. İyi bir temizleme yağı, cildinizi soymadan günün kirini, yağını ve makyajını temizlemeye yardımcı olur. Hassas cilde sahip olanlar için köpüren veya jel formülü olan bir temizleyici seçin. Ardından, nemi hapsetmek ve kırışıklıkları azaltmak için üstüne bir nemlendirici tabakası uygulayın.

Moonlight, beş peeling asidinin güçlü bir karışımına sahip başka bir iyi gece kremidir. Koyu lekelerin tedavisinde etkilidir ve egzama ve diğer cilt rahatsızlıkları olan kişiler için yeterince naziktir. Retinol, fotoyaşlanmayı azaltmaya yardımcı olduğu için dermler arasında popüler bir bileşendir. Ayışığı kreminde retinole ek olarak skualen ve hyaluronik asit bulunur.

Cilt Bakımı Sıralaması Nasıl Olmalıdır 2022

Klasik Cilt Bakımı Sıralaması

Cilt bakımı dünyasında tek beden herkese uymaz. Bu, özellikle kullanıcıları arasında sadık bir takipçi kitlesine sahip olan klasik ürünler için geçerlidir. Refinery29 web sitesi, en popüler kremler, losyonlar ve merhemler hakkındaki çevrimiçi tartışmayı analiz etmesi için sosyal medya araştırma firması Social Context Labs’ı görevlendirdi. Bazı klasik cilt bakım ürünlerinin milyonlarca takipçisi olduğunu, diğerlerinin ise çok sadık hayranları olduğunu ancak vasat değerlendirmeleri olduğunu tespit etti. En iyi ürünleri belirlemek için şirket, on binlerce kullanıcıyla anket yapmak için sosyal medya platformlarını, çevrimiçi forumları ve blog gönderilerini kullandı.

En tanınmış klasik kalıp sabun, aynı adı taşıyan hafif dikdörtgen beyaz dikdörtgen kalıptır. Altmış yılı aşkın tecrübesi ile Sephora’da en çok satan sabunlardan biri haline gelmiştir. Kullanıcılar, cildini kurutmayan veya zarar vermeyen nazik ama etkili formülü hakkında övünüyorlar. Bu serideki en popüler ürün, şirkete Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da en yüksek puanları kazandıran Age Perfect Cell Renewal Serum’dur.

Cilt Bakımı Sıralaması Nasıl Olmalıdır 2022

Günlük Cilt Bakımı Sıralaması

Günlük cilt bakımı sıralamalarına dikkat etmeye başlamanın zamanı geldi ve bu markalar öncülük ediyor. Renee Rouleau, güzellik sektörünün 30 yıllık emektarıdır ve ürünleri, her yerdeki editörler için ilk tercihtir. Ansiklopedik cilt bilgisi ile hassas ciltler için nazik seçimlere odaklanarak dokuz farklı cilt tipi için cilt bakım ürünleri üretir. INKEY Listesi, içerik şeffaflığını ilk sıraya koyar ve mümkün olduğunca fazla bilgiyi ortaya çıkarmaya odaklanır.

  • En iyi nemlendiriciler sadece fiyata dayalı değildir; ayrıca gerçek sonuçları da aramalısınız. Lüks ambalaj güzel bir bonus, ancak kaliteli cilt bakımı içeri giriyor. Nemlendirici 100 dolardan fazlaya mal olsa bile, kalabalığın arasından sıyrılan bir şey elde etmeyi hedeflemelisiniz. Dışarıda iyi görünmeye ek olarak, cilt bakım ürünleri, yenilikçi yeni içerikler, LED ışıklar ve ciddi teknoloji de dahil olmak üzere her zamankinden daha iyi formüllere sahiptir.

Cilt Bakımı Sıralaması Nasıl Olmalı

Cilt bakım ürünlerinin nasıl derecelendirileceği her zaman net değildir. Ancak herhangi bir cilt bakım ürününde aranacak bazı ortak faktörler vardır. Cilt bakım ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda listelenmiştir. Yüksek kaliteli bir ürün aldığınızdan emin olmak için etiketleri dikkatlice okuyun ve malzemeleri karşılaştırın. Cilt tipinize uygun doz ve formülasyonu kullandığınızdan emin olun.

Güneş ışığına maruz kalma. Ne kadar çok güneş ışığı alırsanız, cilt bakım faturanız o kadar yüksek olur. Nem, dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktördür, çünkü çok fazla veya çok az nem cildinizin aşırı yağlı veya kuru olmasına neden olur. Bu sivilce, egzama ve hatta alerjik reaksiyonlar gibi sorunlara yol açabilir. Nem seviyeleri, sabah ve akşam nem ortalamaları karşılaştırılarak ölçülmelidir. Sabah, %65 veya daha yüksek bir hedefi hedeflemek isteyeceksiniz.

Cilt Bakımı Ürün Sıralaması

Amazon’da daha fazla marka ilk kez sahneye çıktıkça güzellik alanı daha rekabetçi hale geliyor. Osmo gibi popüler markaların yanı sıra cilt bakım ürünleri satan daha çok satıcı var. Hiçbir cilt bakım ürününün Amazon’da pazarlanan ilk ürün olacağı garanti edilmez, ancak sıralamanın anahtarı optimizasyondur. Cilt bakımı listenizi nasıl iyileştireceğinize dair bazı ipuçları:

Cilt Bakımı Sıralaması Maske

Her iki kil türü de gözeneklerinizden kir ve yağ çekerken, kaolin daha kuru olan bentonitten daha yumuşaktır. Bazı maskeler ayrıca eser miktarda alg ve plankton içerir ve bu da size antioksidan desteği sağlayabilir.

  • Cildinizin sağlığından endişe ediyorsanız, her hafta bir yüz maskesi kullanmayı düşünün. Stresli, susuz kalmış cildi aşırı kurutmadan yenilemenin hızlı bir yolu. Neyse ki, piyasada birçok farklı yüz maskesi var ve aşağıdaki liste en iyilerinden bazılarını vurgulamaktadır. Kullandığınız yüz maskesinin türü, cilt bakım rutininize ve cilt tipinize bağlı olacaktır. Cilt tipinize en uygun maskeyi bulmak için ürün açıklamasını okumanız yeterlidir.

Ayrıca gözeneklerinizden toksinleri ve yabancı maddeleri çekmek için kömür veya kil içeren bir maske seçmek isteyeceksiniz. Beta hidroksi asitler ayrıca ölü deri hücrelerini nazikçe eksfoliye etmede etkilidir, bu nedenle bu bileşenlere sahip bir ürün arayın. Beautycounter’ın Kömür Maskesi fazla yağı emerken, Primally Pure’un Arındırıcı Maskesi cildinizi arındırmak için beyaz söğüt kabuğu tozu ve kaolin kili içerir.

Cilt Bakımı Sıralaması Nasıl Olmalıdır 2022

Evde Cilt Bakımı Sıralaması

Good Housekeeping Beauty, Health and Sustainability Lab, Visia Complexion Analyzer ve Corneometer dahil olmak üzere bilimsel araçlar kullanarak cilt bakım ürünleri üzerinde kapsamlı araştırmalar yürütür. Bu kapsamlı çalışma, cildin sıkılığını ve değişikliklerini ölçer ve en iyi cilt bakım ürünlerini belirlemek için yüzlerce veri noktası toplar. Kendi evde cilt bakımı sıralamanızı nasıl oluşturacağınızı keşfetmek için okumaya devam edin!

Cilt bakımı incelemelerine ek olarak, Good Housekeeping güzellik laboratuvarı her kategorideki en popüler ürünlerin tam listesini sunar. Örneğin, Mary Kay yaprak yüz maskesi, test kullanıcılarının %87’sinde etkinliğini göstererek İyi Kat Hizmetleri Onay Mührü kazandı. Ayrıca Good Housekeeping güzellik direktörü, maskenin cildi eskisinden daha sıkı ve dolgun bıraktığını belirtti.

Bir ürünü öne çıkaran nedir? Lüks ambalajına ek olarak, en iyi ürünler gerçek sonuçlar ve ciddi teknoloji sunar. LED ışıklar ve ilginç yeni içerikler en iyi ürünlerin anahtarıdır. İşte en iyi cilt bakım ürünleri için en iyi seçimler. Bir nemlendiricide ne aramanız gerektiğini öğrendikten sonra, cildinizi iyileştirmek için en iyi nemlendiriciyi bulmaya odaklanabilirsiniz.


Doğru Cilt Bakımı Sıralaması

Sağlıklı bir cilt elde etmek için doğru cilt bakım ürünlerini kullanmak önemlidir, ancak ancak doğru sırayla uygulanırsa. Molekül ağırlıklarına bağlı olarak, bazı cilt bakım ürünleri belirli bir sırayla uygulandığında daha etkilidir. Maksimum faydayı sağlamak için önce temizleme ürünleri, ardından besleyici formüller ve son olarak da nemlendirici tonerler kullanmalısınız. Hassas bir cildiniz varsa en son besleyici formüller uygulamalısınız.

Cilt bakımı geliyor. Daha fazla insan bunu ciddiye alıyor ve istenen sonuçları elde etmek için doğru ürünleri arıyor. Geleneksel cilt bakımı, temizleme, tonlama ve nemlendirmenin önemini uzun süredir vurgulamaktadır, ancak daha modern ürünler aktif bileşenler içerir. Optimum sonuçlar için doğru cilt bakım rutinini takip edin. Aşağıda, doğru sırayla kullanmanız gereken ürünler listelenmiştir.

Cilt bakım ürünlerinizin doğru sırasını unutmak kolaydır. Bunu hatırlamanın bir yolu, her ürünün dokusunu düşünmektir. Örneğin, hafif bir serum kullanıyorsanız, temizleyicilerinizden sonra uygulamalısınız. Her ürünün tam olarak nüfuz edebilmesi için her adım arasında 30-60 saniye beklemelisiniz. Kendinizi hazır hissettiğiniz sürece bu işlemi doğru sırayla istediğiniz sıklıkta tekrarlayabilirsiniz.

Uzman dermatologlar, cilt bakım ürünlerinin doğru sıralanmasının önemini vurgulamaktadır. Ürünler kalınlık ve konsantrasyon bakımından farklılık gösterdiğinden sırayla uygulanmalıdır. Daha kalın kıvamlı kremlerden önce daha ince formüller uygulamak iyi bir kuraldır. Ürünleri yanlış şekilde karıştırırsanız, sonuç olarak çalışmayan bir karışım elde edersiniz. Bu kurala uymazsanız, cilt bakım rutininizi etkisiz hale getirme riskini alırsınız.

Güzellik kategorisi ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Güncel içeriklerimize Google baz alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir 2022 makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu