Güzellik

En Etkili Kolajen Markaları 2022

Kolajen Nedir?

Kolajen markaları genellikle cilt sağlığı olarak adlandırılan kolajen, aslında tüm vücudumuz için yapısal ve işlevsel olarak gerekli olan bir protein türüdür. En iyi kolajen markası başlıca rolü bağ dokusunu güçlendirmek ve vücudun bütünlüğünü korumaktır. Vücudumuzda kolajen olmadan, vücut parçalarımız bir arada kalamaz. Vücudun bağ dokusunun %80’ini oluşturan kolajenin temel rolü, cilde güç, esneklik ve dayanıklılık kazandırarak cildin yapısını oluşturan bir ağ oluşturmaktır.

Kolajen Nedir, Ne İşe Yarar?

En Etkili Kolajen Markaları 2022

Kollajen, vücudun temel yapı taşı olan bağ dokusundaki ana proteindir ve vücudumuzdaki tüm proteinlerin %30’unu oluşturur. kolajen; Deride, kemiklerde, eklemlerde, kan damarlarında, tendonlarda ve organlarda bulunur. Kollajenin cilt ve vücut üzerinde birçok etkisi vardır. Cilde esneklik ve sıkılık verir, tüm bağ dokularımızın elastikiyetini arttırır ve yenilenmesini sağlar. Kas-iskelet sistemini, saçları ve tırnakları güçlendirir.

Kolajen Peptit Nedir?

Kollajen, fibroblastlar ve diğer hücreler tarafından yapılan bir proteindir. Fibroblast bağ dokusunun temel hücresidir ve fibroblastın en önemli görevi cilt için son derece önemli olan kolajen ve elastin üretmek ve cilde parlaklık ve elastikiyet kazandırmaktır. Kollajen yapı taşı olarak kemikleri ve kasları bir arada tutar, vücudumuzdaki organları korur ve cildin elastikiyetini artırır.
40 yaşına gelindiğinde vücudumuz, 30 yaşına göre kolajenin yüzde 10 ila 20’sini kaybeder. Bu kayıplar, insan doğası gereği yaşadığımız süreçlerin bir parçasıdır.

En İyi Kolajen Markası

En İyi Kolajen Markası Listesi

En Etkili Kolajen Markaları 2022

Kolajen Vitamini Ne İşe Yarar?

Sağlıklı bir insanın vücudundaki kolajen üretimi 18 ile 20 yaşları arasında zirve yapar. İnsan vücudundaki kolajenin en parlak evresi olarak bilinen bu yaş aralığından sonra sonraki yaş gruplarında kolajen üretimi azalmaya başlar. Kollajen her yıl %1’den daha az üretilir. Bu nedenle kolajen takviyesi için ideal yaş 20 yaş ve üzeridir.

Suda Kolajen

En Etkili Kolajen Markaları 2022

 

Kollajen proteini cilde elastikiyet, güç ve esneklik verir. Cildimiz, saçlarımız ve tırnaklarımız kolajen sayesinde yenilenir, daha parlak ve güçlü hale gelir. Tarafsız klinik çalışmalarda suda kolajen toz takviyesi ile kırışıklıklarda ciddi azalma gözlendiği ve cilt elastikiyetinin arttığı kanıtlanmıştır. Bu çalışmalarla ilgili bilgileri web sitemizin Bilimsel Araştırmalar sayfasından okuyabilirsiniz. Bu nedenle uzmanlar en az 8 haftalık bir uygulama önermektedir.

Solgar Kolajen

En Etkili Kolajen Markaları 2022

Güzellik kategorisi ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Güncel içeriklerimize Google baz alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu