Makyaj

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli 2022

Gelin Makyajı

Gelin makyajında seçerken ten renginiz, bütçeniz ve mevsimsellik dahil olmak üzere göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır. Bir makyaj sanatçısı, gelin makyajında için mükemmel görünümü seçmenize yardımcı olabilir. Büyük gününüzde makyajınızın çarpıcı görünmesini sağlayacak ipuçları ve püf noktaları için okumaya devam edin. İşte hatırlamanız gereken bazı önemli ipuçları:

Düğünden Önce Cilt Bakımı

Gelin makyajında seçerken akılda tutulması gereken bir şey mevsimdir. Her mevsimin kendi renk paleti vardır, bu nedenle makyajınızı buna göre seçin. Sonbahar, derin, zengin altınların zamanıdır, ilkbahar narin pastellerin mevsimidir ve kış bastırılmış ve buzludur. Daha yüksek sıcaklıklar makyajınızı eritebilirken, daha düşük sıcaklıklar solgun ve sıkıcı görünmenize neden olabilir. Ayrıca düğün gününüz için seçeceğiniz makyaj da kıyafetinizi tamamlamalıdır.

Serbest çalışan bir etkinlik planlayıcısı veya gelin makyajında sanatçısıysanız, sezona dayalı bir sektörde çalışıyor olacaksınız. Birçok endüstri mevsimsel talebe göre faaliyet göstermektedir. Kışın işlerin yavaşladığını ve yaz ve sonbaharda daha az iş olduğunu görebilirsiniz. Ancak sezon bazlı bir işletmede çalışmaya hazırlanırken bunalmamak için gerekli hazırlıkları önceden yapabilirsiniz. Düğün gününüzü olabildiğince stressiz hale getirmek için bazı ipuçları.

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli 2022

Gelin Makyajı Dayanıklı Olmalıdır

Güzellik hareketi gelin güzelliğini daha modern hale getirdi ve her kadın düğün gününde en iyi şekilde görünmek istiyor. Ancak bu profesyoneller için cilt tonunuzu ve hangi ürünlerin size en çok yakışacağını bilmeleri önemlidir. İşte gelin makyajında ekibinizden en iyi şekilde yararlanmanız için bazı ipuçları. Hatta bazı önerilerine şaşırabilirsiniz!

Fondöten seçerken cilt tonunuzu göz önünde bulundurmalısınız. Açık tenli kadınlar pembe veya şeftali rengi bir fondöten kullanmalıdır. Açık ten biraz düzensiz görüneceğinden, gölge ten rengiyle uyum sağlamalıdır. Nötr alt tonlu olanlar, çok turuncu görünmemek için sarı tabanlı bir yüz pudrası kullanmalıdır.

Gelin Makyajı Provası

Daha koyu fondöten tonları soluk ten ile karışma eğilimindedir. Öte yandan orta-koyu tenli kadınlar her rengin üstesinden gelebilirler. Parlak meyve tonları patlayacak ve bronz ve altın alt tonları elmacık kemiklerini vurgulayacaktır. Bununla birlikte, cilt tonunuz arada bir yerdeyse, açık tonları kullanmak en iyisidir.

Cilt tonunuz için makyaj bulmak, hayalinizdeki gelin makyajında söz konusu olduğunda bir mayın tarlası olmak zorunda değil. Daha fazla marka kapsayıcılık için ayağa kalktıkça, düğün gününüz için makyaj seçimi her zamankinden daha erişilebilir ve kolay olmalıdır. Ayrıca fondöten, düğün gününüze sıklıkla eşlik eden sert UV ışınlarından cildinizi korumak için SPF15 içerir.

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli 2022

Suya Dayanıklı Malzemeler Kullanılmalıdır

Dramatik bir gelin makyajında görünümüne gidiyorsanız, birçok seçenek var. Genellikle gelinler doğal bir makyaj görünümü seçerler. Ancak, daha dramatik bir görünüm arıyorsanız, daha cesur bir görünüm tercih edebilirsiniz. Cesur düğün makyajı, göz çevresini vurgulayacak dramatik bir renk düzeni gerektirir. Kahverengi ve morun koyu tonları bu görünümü tamamlayacak ve dramatik bir dudak rengi bile ekleyebilirsiniz.

Profesyonel makyaj sanatçıları, yüzün anatomisini anladıkları için en yüksek standartları korurlar. Bir kuaföre gidip makyajınızı makyözünüze yaptırmak istemezsiniz; sonunda size korkunç görünen bir şablon makyaj verebilirler. Yeni çağ gelini doğal olmak ve makyajının asil görünmesini isteyecektir. Bu, gelinlerin göz alıcı görünmek ve kraliyet gibi görünmek istediği eski günlerden çok farklı. Bu yeni çağ gelininin ihtiyaçlarını karşılayan makyaj sanatçılarını bulabilirsiniz.

Dinlenmiş Bir Görünüm Yaratılmalıdır

Saatlerce görülmek istiyorsanız, doğal gelin makyajında görünümü düşünün. Renk kontrastını seven gelinler, düğün günlerinde kendilerine canlı bir görünüm kazandırmak için parlak renkleri ve göz kamaştırıcı fosforlu kalemleri tercih etmelidir. Ayrıca bütçe açısından daha kolaydır ve daha kamera dostudur.

Bütçeniz kısıtlıysa, airbrush tekniği bir seçenektir. Birçok Hintli gelin bu seçeneği tercih ediyor. Yüze eşit bir şekilde fondöten püskürtmek için bir hava tabancası kullanmayı içerir. Bu tekniğin dezavantajı, yüzü pul pul bir görünümle bırakabilmesidir. Bu tekniği kullanmak için sertifikalı makyaj sanatçılarına ihtiyacınız olacak ve sadece yağlı ciltler için uygundur. Bu tekniği kullanmak profesyonel eğitim gerektirir.

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli 2022

Gelin Makyajında Toz Pudra

Profesyonel gelin makyajında sanatçılar, düğün günü için on binlerce dolara mal olan en kaliteli kozmetik ürünlerini kullanır. Düğün gününüzün duygusal anlarında göz makyajınızı nasıl yapacağınız da dahil olmak üzere ticaretin tüm püf noktalarını biliyorlar. Uzmanlıkları, rujunuzun pheras’a kadar kalmasını sağlayacaktır.

Oval Yüze Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?

Bir gelin makyajında sanatçı seçerken, ne kadar harcamak istediğinizi bildiğinizden emin olun. Ne ücret aldıklarını görmek için sanatçıların portföylerine göz atmayı unutmayın. Sanatçıların müşterilerinden iyi geri bildirimler alıp almadığını görmek için yorumları okuyun.

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli 2022

Gelin Makyajı Bütçesi

Gelin makyajında sadece yüzünüze değil, vücudunuza da odaklanmalıdır. Çatlak topuklar veya kuru dizler de büyük bir sapmadır. Bütçeniz masraflara izin vermiyorsa, işi sizin yerinize yapması için bir profesyonel kiralayabilirsiniz.

Gelin makyajında fiyatları bölgeden bölgeye büyük farklılıklar göstermektedir. Kaliteli ürün ve hizmetler ucuza gelmeyecek! Onlara ödeme yapmaya karar vermeden önce makyaj sanatçısıyla konuştuğunuzdan emin olun. Ve soru sormaktan korkma! Bir profesyonel, bütçeniz ve ihtiyaçlarınız konusunda size en iyi tavsiyeyi ve rehberliği verecektir. Ayrıca ne istediğiniz konusunda net olmalısınız ve beklentilerinizi karşılamayan bir şey satın almak için asla baskı hissetmemelisiniz. Doğru kararı verdiğinizde, maliyet sorun olmayacak.

Makyaj kategorisi ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Güncel içeriklerimize Google baz alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu