Makyaj

Makyaj Malzemeleri Hangi Sırayla Kullanılır 2022

Makyaj Ürünleri Nelerdir?

Makyaj malzemeleri uygularken bilmeniz gereken ilk şey kullanım sırasıdır. Sıra Nemlendirici, Fondöten, Göz Farı ve Düzeltici şeklindedir. Bunlar önem sırasına göre uygulanır. En son göz farı sürmeniz makyaj malzemeleri dağılmasını önleyecek ve aynı zamanda daha kolay sürülmesini sağlayacaktır. Kusursuz makyaj uygulaması için bu adımları izleyin. Sonuçlara şaşıracaksınız!

Nemlendirici

Makyaj malzemeleri genellikle yukarıdan aşağıya, fondöteninizden başlayarak, ardından fondöten tozu, ardından göz farı ve ardından nemlendirici ile uygulanır. Komedojenik olmayan losyonlar ve kremler ile kuru cildi nemlendiren ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Gündüz kremleri makyaj için bir temel görevi görürken, gece kremleri siz uyurken cildinize nem katmak için tasarlanmıştır. Önde gelen birkaç makyaj sanatçısı, her bir malzeme türü için tercih ettikleri uygulama sırasını paylaşıyor.

Makyaj Malzemeleri Hangi Sırayla Kullanılır 2022

Makyaj Bazı

Makyaj malzemeleri sanatçısı, malzemelerini belirli bir sırayla uygular. Önce far sürülür, ardından liner, rimel, kapatıcı ve fondöten gelir. Allık en son gelir. İşte makyajı doğru sırayla uygulamak için ipuçları. İlk olarak, fondöteni iyi karıştığından emin olmak için önkolunuzda test edin. Ardından, fondöteni parmaklarınızı veya bir makyaj aletini kullanarak yüzünüze eşit şekilde uygulayın. Ürünü gözlerinize uygulamadan önce iyice karıştırın.

BB krem ​​ve likit fondöten, cilt bakımında fayda sağlayabilecek iki makyaj malzemeleri türüdür. Birçoğu cildi güçlendiren bileşenler içerir ve normal nemlendiricinin yerine geçer. Yağlı bir cildiniz varsa, yağsız bir nemlendirici seçin. Astarlar, makyaj bazının uygulanmasına yardımcı olarak daha uzun süre dayanmasını sağlar. Ayrıca düzensiz cilt dokusunu pürüzsüzleştirir, açık gözenekleri en aza indirir ve epiderminizin daha gür görünmesini sağlar.

Makyaj Malzemeleri Hangi Sırayla Kullanılır 2022

Fondöten

Fondöten genellikle yüzü kapatmak için kullanılan ilk malzemedir. Fırçası ile uygulanması gereken doğal görünümlü, eşit tonlu bir üründür. Üç çeşit fondöten vardır: sıvı, toz ve krem. Sıvı fondöten pudra veya kremadan daha kolay uygulanır. Fazla sürmemek için sadece yüzün istenilen bölgelerine uygulayınız. Pasta görünümünden kaçınmak için boyun bölgesine iyice karıştırın.

Yüz makyaj malzemeleri prosedürünün en popüler yönüdür, ancak aslında yedinci bileşendir. Diğer malzemelerden önce fondöten uygulamak için acele etmenize gerek yok. Önce kalan adımları tamamladığınızdan emin olun. Fondötenden önce mutlaka kapatıcı ve göz makyajı uygulayın. Bu, yüzünüzün taze ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır. Yağlı bir cildiniz yoksa makyajı uygulamak da daha kolaydır.

Makyaj Malzemeleri Hangi Sırayla Kullanılır 2022

Göz Bazı

Bu nedenle öncelikle astar uygulamalısınız. Astar, cildi pürüzsüzleştirmek ve makyajın yapış yapış görünmesini önlemek için gereklidir. Kapatıcı kullanacaksanız atlamayın! Kapatıcının kek gibi görünmesine neden olabilir.

Kapatıcı

Yüzünüzü gizlemek, vurgulamak ve kontür yapmak için makyaj malzemeleri hangi sırayla kullanılır? Bu sorunun cevabı sandığınız kadar basit değil. Bu ürünler sadece çeşitli kozmetik ihtiyaçlar için değil, aynı zamanda güzel bir görünüm yaratmak için de kullanılmaktadır. Fondöten uygulamak için parmak uçlarınızı kullanabilirsiniz, ancak cilde ne kadar ürün aktarıldığını kontrol etmeye yardımcı olduğu için makyaj süngeri tercih edilen araçtır.

Genel olarak konuşursak, en iyi makyaj malzemeleri görünümü mükemmel bir temel ile başlar. Bunları uygulamanın tek bir doğru yolu yoktur, bu nedenle önce hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini bilmek önemlidir. İşte mükemmel bir temel için bazı makyaj tüyoları:

Seçtikten sonra kapatıcı sürmeye başlayabilirsiniz. Bu genellikle göz altı gibi lekeleri kapatmak için kullanılır. Tüm yüzünüzü de değerlendirdiğinizden emin olun ve ekstra kapsama ihtiyacı olan bölgeye hafifçe dokunun. Bulaşmasını önlemek için en son maskara uygulayın. Kusursuz bir görünüm yaratmak için makyaj malzemelerinin sırası önemlidir. Bu nedenle, en iyi sonucu almak için bu ürünleri doğru şekilde uygulamayı öğrenin.

Pudra

Makyaj malzemeleri iki temel tipte sınıflandırılabilir: tek bazlı ve çift bazlı. Tek bazlı tozlar, Hercules Reloadera serisi hariç, silindirik ve tüp tozlarını içerir. Çift bazlı tozlar, disk, bilye ve agrega tozlarını içerir. IMR Powder Company, hem PB hem de SR serisi tozlar üretmektedir. Her birinin benzersiz bir uygulaması vardır. Bu makale, ana özelliklerini ve silah ustalığı işinizde nasıl kullanılabileceğini vurgulayacaktır.

Tozlar, ince bölünmüş ilaç maddesi ve yardımcı maddelerden yapılmış katı doz formlarıdır. Bunlar iç veya dış yönetim içindir. Bunlar en eski geleneksel dozaj formları olmakla birlikte, her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. En yaygın türlerden bazılarının ve kullanımlarının bir listesi:

Yapışkan Kuvvetler: Yapışkan kuvvetleri ölçmek ve modellemek zordur. Yapışkan kuvvetler, birçok uygulama ve proseste toz davranışı için önemlidir. Bir tozun kohezyon gücünden sorumludurlar. Efloresan tozlar, toz haline getirilmiş tozlardan veya düşük nemli ortamlardan salınabilen hidrasyon suyu içerir. Bu onların nemli ve macunsu görünmesine neden olur. Efloresan tozların yaygın örnekleri arasında kafein, kodein fosfat ve atropin sülfat bulunur.

Göz Farı

Bazı makyaj malzemeleri sanatçıları önce göz farı sürmeyi tercih ederken, bazıları ise en son uygulayacaktır. Makyajı bu sırayla uygulamak en yaygın uygulama olsa da tam sırası değişebilir. Bazı sanatçılar önce göz farı uygular, ardından yanaklarını allık ve bronzlaştırıcı ile şekillendirir. Ardından göz farı ve aydınlatıcı uygulayacaklar ve son olarak da maskara uygulayacaklar. Bu adımlar, makyaj uygulamasını daha kolay ve daha etkili hale getirerek size kusursuz bir bitiş sağlar.

Göz farı uygulamak için cildi hazırladıktan sonra, göz kapaklarınıza bir astar veya sabitleyici sprey kullanın. Bunlar, göz farınızı yerinde tutmaya ve cildinizi nemlendirmeye yardımcı olacaktır. Kalıcı olmasını sağlamak için makyajınızı sabitleyici bir spreyle sabitleyin. Cildiniz kuru ise pudra da uygulayabilirsiniz. Son olarak, makyaj malzemeleri görünümünüzü tamamlamak için göz farlarınızı ve allıklarınızı uygulayın.

Makyaj Malzemeleri Hangi Sırayla Kullanılır 2022

Eyeliner

Nasıl bir makyaj istediğinize bağlı olarak malzemelerinizi istediğiniz sırayla uygulayabilirsiniz. Bazı sanatçılar, ürünleri en çok dikkat gerektiren alanlara uyguladıkları yukarıdan aşağıya bir uygulama yöntemi önermektedir. Bu işlem gözleri, dudakları ve cildi vurgulamaya yardımcı olur. Makyajınızı doğru şekilde nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin! Ve rujun makyajınızın geri kalanından önce değil, en son uygulanması gerektiğini unutmayın.

Fondöten uygularken fırça, sünger veya parmak kullanarak uygulayabilirsiniz. Makyaj malzemeleri süngeri en iyi uygulama aracıdır çünkü cilde ne kadar ürün aktarıldığını kontrol etmeye yardımcı olur ve yapış yapış bir görünümün oluşmasını engeller. Aynı tekniği rujla da kullanabilirsiniz. Sıvı eyeliner uygulamak daha uzun süre kalıcıdır ve görünüme yumuşak bir kenar ekler. Bir sıvı astarın çıkarılması daha kolay olsa da, bir kalem astarı ince vurgulama ekleyebilir.

Bir diğer popüler eyeliner ise sıvı eyelinerdır. Sıvı bir eyeliner, hassasiyet için iyi bir seçimdir ve ince bir daldırma fırçasıyla uygulanabilir. Başka bir seçenek, işaretleyici tipi bir kalemdir. Uygulama yöntemi ne olursa olsun üst ve alt kirpik çizgilerine likit eyeliner sürülmelidir. Daha uzun süre dayanacak bir eyeliner arıyorsanız, ince uçlu bir kalem kullanmak isteyeceksiniz.

Maskara

Dramatik bir görünüm için gidiyorsanız, sıvı astar kullanın. Sıvı astarlar daha hassas olma eğilimindedir ve gün boyunca bulaşmaz. Birçok farklı sıvı astar türü vardır. Satın almayı düşünmeniz gereken bir diğer ürün ise kirpik kıvırıcıdır. Bu araç, kirpiklerinizi çarpıcı bir şekilde kaldırır ve uygulamanız gereken maskara miktarını azaltır. Tek adımda size daha dolgun, daha seksi bir görünüm kazandıracak!

Makyaj malzemeleri için ilk adım doğru rengi seçmektir. Yüzünüz için aynı ton fondöteni ve göz kapaklarınız için kapatıcıyı kullanmalısınız. Bu, düzensiz bir görünümü önleyecek ve makyajınızı uygulamanızı kolaylaştıracaktır. Her zaman bir makyaj sanatçısı okulunda öğretildiği gibi makyaj uygulama sırasını takip edin. Bu rehberi takip ederek kısa sürede kusursuz makyaj yapabilirsiniz. Makyaj uygulamasının temellerini bilmiyorsanız, daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Makyaj Malzemeleri Hangi Sırayla Kullanılır 2022

Kontür

Pek çok insan merak ediyor: Güzelliğinizi geliştirmek için makyaj malzemeleri hangi sırayla kullanılıyor? Makyajı renklendirmek ve kullanılacak en iyi rengi bulmak tedavi edici olsa da, makyajın nasıl uygulanacağını öğrenmek yüzyıllardır var olan bir beceridir. Eski Mısırlılar, Yunanlılar ve Romalılar, İndus vadisi, Sümer ve Mısır’daki insanlar gibi makyaj yapmayı öğrendiler. Tüm bu kültürler, kozmetiklerin estetik uygulamaları için bir takdire sahipti ve makyaj sanatı nesiller boyu aktarıldı.

En iyi makyaj sanatçıları, dudaklardan ve gözlerden cilde yüzün farklı kısımlarını geliştirmek için yukarıdan aşağıya bir yöntem izler. Bu yöntem cilt ve göz bölgesini vurgular ve “güzellik üçgeni” olarak da bilinir. Birçok makyaj sanatçısı, çeşitli malzemeleri bu sırayla nasıl uygulayacağına dair ipuçlarını paylaşıyor.

Allık

Bir makyaj sanatçısı makyaj yaparken doğru uygulama için doğru araçları kullanır. Örneğin yanaklara allık uygularlar. Gözlerde belirginlik ve renk yaratmak için bronzlaştırıcı ve aydınlatıcı kullanırlar. Bulaşmasını önlemek için en son maskara uygularlar. Her malzemenin uygun uygulama sırasını takip etmek makyaj malzemeleri uygulamasını daha kolay ve başarılı hale getirecektir. İşte en yaygın olarak kullanılan malzemelerin bir dökümü.

Kusursuz bir makyaj görünümü için cilt hazırlığı çok önemlidir. Fırça, sünger veya parmak ile uygulanabilir. Makyaj malzemeleri, cilde aktarılan ürün miktarını kontrol edebildikleri ve topaklanmayı önledikleri için en popüler uygulama aracıdır. Uygulama süreci bir baz astar ile başlamalı, ardından bir temel ve göz farı gibi son dokunuşlar yapılmalıdır. Bu malzemeler yerleştirildikten sonra, eksiksiz bir görünüm oluşturmak için birlikte karıştırılmalıdır.

Ancak, farklı makyaj uzmanları, bunları farklı sıralarda uygulamanızı önerir. Örneğin, koyu teniniz varsa, daha açık bir allık tonu kullanmak en iyisidir. Açık tenliyseniz, pembe veya şeftali rengi allık tercih edin. Ancak, koyu teniniz varsa, mor veya kestane rengi bir ton kullanın.

Dudak Kalemi

Makyaj yaparken makyaj malzemeleri hangi sırayla kullanılır? Uzmanlar önce far ve dudak ürünlerini, ardından allık sürmeyi ve en son maskara sürmeyi öneriyorlar. Genelde böyle olsa da her zaman böyle olmuyor. Makyaj sanatçıları en koyu tonla başlayabilir, ardından daha açık tonlarda çalışabilir veya daha fazla ışıltı veya saten kullanabilirler. Her şey, elde etmeye çalıştığınız görünüme bağlıdır.

Ruj ve dudak parlatıcısı, her kadının makyaj setinin olmazsa olmazıdır ve gözler için çok önemlidir. Ayrıca kaşları tımar etmeye de yardımcı olurlar. Ruj olmazsa olmaz bir aksesuardır ve kırmızı veya ten rengi bir ton eşsizdir. Hangi gölgenin size uygun olduğundan emin değilseniz, hata yapmamak için her rengin bir örneğini kullanın.

Makyaj Malzemeleri Hangi Sırayla Kullanılır 2022

Ruj

Makyaj yaparken her makyaj malzemeleri için doğru sıralamayı bilmekte fayda var. Bu makale, göz farı, dudak ürünü ve rimel uygulamak için en iyi sırayı açıklayacaktır. Ancak başvuru sırası değişebilir. Bazı makyaj sanatçıları diğerlerinden daha fazla parıltı ve saten kullanır, bu nedenle sıralama değişebilir. İşte makyajınızın kusursuz ve kusursuz görünmesini sağlamak için bazı ipuçları. Her malzeme için doğru sırayı kullanmak işlemi kolaylaştıracak ve yüzünüzün güzel görünmesini sağlayacaktır.

İlk önce bir dudak rengi seçin. Ruj, gün içinde yeniden uygulanması en kolay makyaj malzemeleri biridir. Doğal dudak renginize uygun bir dudak rengi seçin. Özel günler için dudaklarınıza ışıltılı bir dokunuş katmak için kırmızı mat veya parlak bir formül seçebilirsiniz. Daha sonra parlak veya mat bir görünüm elde etmek için parlak veya dudak kalemi uygulayın. Son olarak, cilt tonunuzu ve görünümünüzü tamamlayan bir dudak kalemi, ruj ve dudak parlatıcısı seçin.

Ruj ve dudak kalemi en temel makyaj malzemelerinden ikisidir. Lipliner, rujunuzun daha uzun süre kalmasına yardımcı olur ve dudaklarınızın daha dolgun görünmesine de yardımcı olabilir. Dudak kalemi, dudaklarınızla 3D efekti oluşturmanıza yardımcı olur. Ruj sürmeden önce dudak kalemi kullanmak rujun altını gösterecek, böylece rujunuz daha uzun süre kalıcı olacaktır. Dudaklarınızı astarladıktan sonra ruj ve parlak bir dokunuş uygulayabilirsiniz.

Makyaj kategorisi ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Güncel içeriklerimize Google baz alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu