Makyaj

Makyaja Yeni Başlayanlar Ne Almalı 2022

Makyaja yeni başlayanlar için paranızı pahalı makyaj fırçalarına harcamadan önce, makyaj yapmaya yeni başlayan birinin ilk olarak ne alması gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Hangi makyaj araçlarını satın alacağınıza karar vermenize yardımcı olacak bazı ipuçları. Makyaja yeni başlayanlar olarak ne satın alacağınızı ve nelerden kaçınacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. Makyaj fırçalarını ayrı olarak satın almak pahalı olabilir, bu nedenle çeşitli türlerde bir set satın almak önemlidir. Makyaj fırçalarını set halinde almak, tek tek almaktan daha ucuzdur.

Kapatıcı ve Fondöten

Makyaja yeni başlayanlar için kapatıcı ve fondöten makyajlarının olmazsa olmazı. Bu ürünler doğru şekilde uygulandığında ciltteki kusurları giderir ve leke, ince çizgi ve kırışık görünümüne neden olabilir. Bu ürünler aynı zamanda diğer makyaj ürünleri için de baz görevi görür. Kapatıcı ve fondöten kullanmak için bazı ipuçları:

İlk önce, astar kullanın. Astar, makyaj uygulamasındaki ilk adımdır ve baz ürünleri uygulamadan önce cildi pürüzsüzleştirir. Günlük kullanım için iyi bir astar Urban Decay All Nighter’dır. Bu astar tüm cilt tipleri için önerilir ve hareket halindeyken uygulanabilecek kadar hafiftir. Astarı uyguladıktan sonra fondöten ve kapatıcı ile devam edin. Makyaj yapma konusunda fazla tecrübeniz yoksa Urban Decay All Nighter Primer’ı denemek isteyebilirsiniz.

Makyaja yeni başlayanlar doğru fondöteni seçtikten sonra karıştırmaya başlayabilirsiniz. Cilt tonunuza en yakın rengi seçin. Doğal tonunuzdan bir ton daha açık veya daha koyu gitmek en iyisidir, ancak iki tondan daha koyu olmamalıdır. Doğal görünmesi için parmağınızla karıştırın. Cildiniz hassassa, fondöteni tamamen atlamak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, mükemmel uyumu arıyorsanız, yüzün kararmasını önlemek için her zaman daha açık renkli bir fondöten veya kapatıcı kullanabilirsiniz.

Makyaja Yeni Başlayanlar Ne Almalı 2022

Kaş Farı ve Kaş Fırçası

Makyaja yeni başlayanlar doğru eyeliner ve kaş fırçası seçimi, istediğiniz görünümü elde etmenin çok önemli bir parçasıdır. Jel ve krem ​​pigmentleri kolayca aldığı için çift uçlu kaş fırçası harika bir seçimdir. Açılı kenarlar, kaş kıllarının kontrolünü sağlar ve kaşlarınızın kalınlığı ile oynamanıza izin verir. Kare kenarlı fırçalar, kaşları belirginleştirmek ve şekillendirmek için en iyisidir. Ayrıca sert kalem çizgilerinde karıştırmak ve şekillendirmek için harikadırlar.

Göz farı sürmeye başlamak için kaş saç renginize uygun bir gölge seçin. Yeni başlayanlar için hafif bir kalem iyidir. Daha cesur bir kaş istiyorsanız, saç renginizden biraz daha koyu olanı seçin. Ardından pudrayı uygulamak için açılı bir makyaj fırçası kullanın. Daha fazla hassasiyet için bir kaş kalıbı da satın almak isteyebilirsiniz. Mükemmel kaş şekline makyaj uygulamanıza yardımcı olacaktır. Kaşlarınızı kaş kemiğinizle hizalamak için şablonu da kullanabilirsiniz.

Eyeliner ve Maskara

Makyaja yeni başlayanlar mükemmel eyeliner ve maskara görünümü için kolay kanatlı bir gözle başlayın. Gözün iç köşesinden göz kalemi uygulayın ve 45 derecelik bir açıyla küçük bir fiske ile biten dışa doğru çalışın. Gerektiği gibi dokunun. Makyaj Devrimi Renaissance Flick Eyeliner’ın uygulanması kolaydır ve herhangi bir göz farı rengiyle iyi uyum sağlar. Eyeliner uygulandıktan sonra maskara uygulayarak görünümü tamamlayın.

Makyaja yeni başlayanlar biriyseniz, aşırı pahalı bir makyaj seti satın almayın. Muhtemelen sık kullanacağınız birkaç ürünle başlayın. Bu sayede beğenmeyeceğiniz geniş bir makyaj koleksiyonu almak zorunda kalmayacaksınız. Eyeliner ve rimel, gözlerinizi güzelleştirmenin ve onlara daha belirgin bir görünüm kazandırmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, yeni başlayan biri küçük başlamalı ve kendine güveni arttıkça kitini genişletmelidir.

Ten renginize uygun renkleri seçin. Göz farı, herhangi bir makyaj setinin en çok yönlü parçasıdır ve özelliklerinizi en iyi vurgulayan birini seçmelisiniz. Yeni başlayan biriyseniz, hafif, ışıltılı renklerle başlamak isteyeceksiniz. Bu tonları karıştırmak kolaydır ve dağılsanız bile iyi görünür. Alternatif olarak, karıştırılması kolay derin renkler için gidebilirsiniz.

Makyaja Yeni Başlayanlar Ne Almalı 2022

Nude ve Kırmızı Ruj

Makyaja yeni başlayanlar farklı ruj tonlarını denemenin güçlendirici bir yanı var, ancak makyaja yeni başlayanlar için ten rengi ve kırmızı ruj en korkutucu renklerden ikisidir. Hem güzel hem de çok yönlü olsalar da, bu renklerle daha iyi görünmenize yardımcı olabilecek birkaç ipucu var. Kırmızı ve ten rengi ruj kullanmanın en iyi yollarını ve istediğiniz görünümü nasıl elde edeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Birkaç basit adımda görünümünüzü ne kadar kolay değiştirebileceğinize şaşıracaksınız.

Öncelikle cilt tonunuzu öğrenin. Makyaja yeni başlayan biriyseniz, alt tonunuzu veya cildinizin rengini bilmek önemlidir. Açık tenliyseniz, koyu tenli bir kızdan farklı bir ruj tonu kullanmanız gerektiğini bilin. Kırmızı dudakla en iyi sonuçları elde etmek için parlak kırmızı gibi daha koyu bir renk kullanın.

Fırçalar ve Makyaj Süngeri

Makyaja yeni başlayanlar herhangi bir güzellik meraklısı için kaliteli bir makyaj süngeri satın almak çok önemlidir. Makyaj süngeri birçok şekil ve boyutta gelir, ancak hepsinin işlevi aynıdır: makyaj uygulamak. Güzellik süngerleri çoğunlukla fondöten, kapatıcı veya topikal kremler uygulamak için kullanılır. Bu süngerler ayrıca yüzünüzü renklendirmek, kontür yapmak veya makyajınızı sabitlemek için de kullanılabilir. Bunları, makyajınızı eşit ve kusursuz bir sonuç için karıştırmak için de kullanabilirsiniz.

Makyaj süngeri iki çeşittir: ıslak ve kuru versiyon. Islak versiyonlar yuvarlatılmış kenarlara sahipken, kuru versiyonlar düz kenarlıdır. Kama süngerler, göz altı veya kaş çevresi gibi küçük alanları şekillendirmek için mükemmeldir. Fırçalara göre kullanımı daha kolaydır ve çizgi oluşturmadan makyajı daha eşit şekilde uygulamanıza olanak tanır. Ancak, kaliteli bir makyaj fırçası kadar uzun süre dayanmazlar. Her üç ila altı ayda bir değiştirilmeleri gerekir.

Toz uygulamak için mikrofiber sünger de kullanabilirsiniz. Bu sünger türü, kapatıcı uygulamak için idealdir ve makyaj fırçası olarak ikiye katlanır. Mikrofiber süngerler, sıvı fondöten, allık ve bronzlaştırıcı uygulamak için kullanılabilen yoğun liflere sahiptir. Pretty Puff gibi ücretsiz bir güzellik süngeri çok çeşitli renk ve stillerde mevcuttur. Cilt tipinize ve renginize göre hangi makyaj süngerini kullanacağınızı öğrendikten sonra doğru güzellik süngerini seçebilirsiniz.

Makyaja Yeni Başlayanlar Ne Almalı 2022

Allık ve Highlighter

Makyaja yeni başlayanlar allık ve aydınlatıcıyı muhtemelen duymuşsunuzdur ama bu ürünlerin neler olduğunu ve nasıl uygulanacağını hiç merak ettiniz mi? Her ikisi de gurur verici bir parıltı yaratmak için kullanışlıdır. Elmacık kemikleriniz, alnınız, burnunuz, kaşlarınızın kavisi ve aşk tanrısının yayı gibi doğal ışığın yüzünüze çarptığı noktalara yanaklarınıza allık ve aydınlatıcı uygulayın.

Doğal bir renk gradyanı için ikisini bir makyaj fırçasıyla karıştırın. Herhangi bir görünüme ekstra cazibe katmak için elmacık kemiğinin üstüne vurgulayıcı uygulayın. Allık ve fosforlu kalem de görünümünüze biraz çekicilik katmak için mükemmel bir araçtır.

Far Paleti

Makyaja yeni başlayanlar için bir makyaj far paleti satın alırken akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır. Yeni başlayanlar için, cilt tonuna uygun renkleri seçmek önemlidir. Daha açık ten tonları için, soğuk yeşil bir göz farı gölgesi en iyi sonucu verir. Koyu ten rengi tonlarda sıcak kahveler veya fuşya tonları size en çok yakışacaktır.

Bir göz farı paleti satın alırken, makyaja yeni başlayanlar küçük, kompakt bir versiyon düşünmelidir. Renk daha küçükse, bir göz farı paletini saklamak ve kullanmak çok daha kolaydır. Dört tonlu bir palet iyi bir seçimdir çünkü yeni başlayanlar çeşitlilik karşısında bunalmazlar. Küçük, kompakt bir palet, hem gündüz hem de akşam görünümleri için mükemmel olan çeşitli nötrler ve derin tonlar içerir. Ek bir avantaj, göz farının kırışmaya ve bulaşmaya karşı dayanıklı olmasıdır.

Makyaj kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu