Güzellik

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır 2022

Profesyonel cilt bakımı olduğunda konu, eğitimli bir Estetik uzmanına görünmek mükemmel bir seçimdir. Profesyonel cilt bakımı cildinize yatırım yapmak akıllıca bir karardır çünkü uzun vadede size çok para kazandırabilir.

Cilt Bakımı Nedir?

Profesyonel cilt bakımı ürünleri, lisanslı cilt bakım uzmanları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ek olarak, daha fazla temel bileşen içerirler. Sonuç olarak, bu ürünlerin klinik açıdan güçlü sonuçlar vermesi amaçlanmıştır. Bu ürünler ayrıca genellikle daha küçük şişelerde daha küçüktür. Bu nedenler profesyonel cilt bakımını OTC ürünlerinden daha pahalı hale getirir.

Profesyonel cilt bakımı, klinik sonuçlar üreten moleküler teknoloji içerir. Farmasötik olmayan bileşenler de herhangi bir tahrişe neden olmadan cilde nüfuz edecek kadar küçüktür. Bununla birlikte, profesyonel bir cilt bakım hattı için yüksek bir fiyat ödemeye istekli değilseniz, her zaman daha ucuz ve etkili bir marka ile gidebilirsiniz. Ancak, malzemeleri kontrol ettiğinizden emin olmalısınız.

Bu ürünlerin büyük boyutları, ürün ekleri ve ambalajları olmadan gelir ve bu da onları hizmet sağlayıcılar için daha uygun hale getirir. Ayrıca, hizmet sağlayıcıların bir tedavi sırasında bu ürünleri müşterilerle denemelerine izin vererek, bunları satmayı kolaylaştırır. Ancak, bu ürünlerin size önceden sunulmasını asla beklememelisiniz.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Bir kişinin cilt bakım rutini, onu takip eden kişi kadar benzersizdir. Son birkaç yılda, her biri güneşin altındaki her bileşeni içeren binlerce yeni ürün piyasaya çıktı.

Profesyonel cilt bakımı, cildinin kuru veya yağlı olmak üzere iki kategoriden birine girdiğini varsayar. Ancak profesyonel bir cilt bakımı uzmanı, iki kişinin cilt tipinin tamamen aynı olmadığını bilir. Farklı insanlar farklı tedavilere ihtiyaç duyar, bu nedenle cilt tipinizi öğrenmek ve onu nasıl koruyacağınızı öğrenmek için bir uzmanı ziyaret etmeniz çok önemlidir.

Peeling Nedir, Nasıl Yapılır?

Peeling, yüzün dış tabakasını eksfoliye eden bir tür cilt bakım prosedürüdür. Ölü cilt hücrelerinin bağlarını gevşetmek için kimyasal bir ajan içeren hafif bir pul pul dökülme yöntemidir. Cildin üst tabakasına nüfuz ederek ölü hücreleri atarak daha taze, daha genç bir görünüm ortaya çıkarırlar. Deriye salisilik asit içeren kimyasal bir solüsyon uygulanır.

Profesyonel cilt bakımı peeling tipi pullanmanın derecesini belirleyecektir. Herhangi bir olumsuz etkiyi önlemek için bir dermatolog aramalısınız.

Lazerle Ciltteki Hangi Sorunlara Destek Olunabilir?

Lazer tedavi ister koyu ister açık ten üzerinde yapılsın, lazerler çeşitli durumlar için etkilidir. Hangi koşulların lazerlerle en iyi şekilde tedavi edildiğini öğrenmek için bir dermatoloğa danışın.

Birçok farklı satıcı, her biri kendi markasına sahip lazerler satmaktadır. Doktor seçerken mutlaka istediğiniz lazeri kullanıp kullanmadığını sormalısınız. Ayrıca doktorun belirli bir lazer markası kullanıp kullanmadığını da mutlaka sorun. Doktor belirli bir lazer kullanmıyorsa, o doktorun cilt probleminiz konusunda size yardımcı olması olası değildir.

PRP ve Mezoterapi Nedir

PRP veya Platelet Rich Plasma, bir tür mikro iğneleme olan oldukça karmaşık profesyonel cilt bakımı prosedürüdür. Tedavi, kanınızdan trombosit açısından zengin plazmanın çıkarılmasını ve hedeflenen bir alana enjekte edilmesini içerir. Süreç, cilt hücrelerinin yenilenmesini desteklemek için vücudun kendi yeniden büyüme faktörlerini tetiklemeye yardımcı olur.

Trombositler ayrıldıktan sonra, cildinizin dokusunu iyileştirmek için onları kolajen ile birleştirebilirsiniz.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel cilt bakımı ürünleri, halka satılanlardan daha güçlü ve konsantredir. Cilt bakımı uzmanları tarafından geliştirilirler ve küçük partiler halinde oluşturulurlar. Cildiniz için en etkili bileşenleri içerdiklerinden emin olmak için klinik olarak test edilmiştir. Profesyonel cilt bakım ürünleri daha pahalıdır, ancak her kuruşuna değer!

Profesyonel cilt bakımı ürünlerinizi hazırlama sürecinde mutlaka hijyenik kaplar kullanın. Doğru koruyucu sistemi seçmek de önemlidir. Çoğu cilt bakım ürünü su içerir ve ürününüz için uygun koruyucu sistemi seçmeniz önemlidir.

Çoğu insan doğal ürünler kullanmanın öneminin farkında olsa da gerçek şu ki, seri üretilen cilt bakım ürünlerinin çoğu her cilt tipinde işe yaramıyor. Hala etkili olsalar da, tipik olarak sentetik boyalar, kokular ve düşük kaliteli yağlarla yüklüdürler.

Bu gibi sizleri Güzellik kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Evde Yüz Cilt Bakımı Nasıl Yapılır 2022 makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu