Makyaj

Tesettür Gelin Makyajı 2022

Tesettür Gelin Makyajı sanatçısı olmadan gelin makyajı yapmanın birkaç yolu vardır. Bazı kadınlar porselen makyaj yaparken, bazıları doğal gelin makyajını tercih eder. Profesyonel bir kuaföre gitmeye vaktiniz yoksa kendi gelin makyajı tesettürünüzü de yapabilirsiniz. Porselen Gelin Makyajı Tesettür nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. Umarız bu makale, doğru gelin makyajı tesettürünü aramanıza yardımcı olmuştur! Ve bu makaleyi arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmayı unutmayın, çünkü sizin için de yararlı olabilir.

Tesettür Gelin Makyajı 2022

Porselen Gelin Makyajı Tesettür

Profesyonel bir düğün ve etkinlik makyaj sanatçısı arıyorsanız, Porselen makyajın arkasındaki kardeş ekipten başkasını aramayın! Bu kardeş ikili 15 yılı aşkın süredir sektörde ve onların birleştirilmiş stili ve teknikleri, özel gününüzü ekstra özel kılmak için mükemmel bir yol. En iyi kısım? Çalışmalarının sürmesi garantilidir! Tesettür makyajı da dahil olmak üzere gelin makyajında ​​uzmandırlar. Ve porselen ile çalıştıkları için cildiniz yeni başörtüsünüz kadar güzel görünecek!

Düğün makyaj renginizi seçerken ten renginizi göz önünde bulundurun. Porselen cilt, yumuşak pembe tonlarında ve daha koyu tonlarda daha iyi görünme eğilimindedir. Ancak çok fazla bronzlaştırıcı veya siyah sürmemeye dikkat edin! Siyah, en açık ten tonunu yok eder, bu nedenle daha açık tonlar kullanın. Aynı şekilde parlak tonlar da cildinizin parlamasına yardımcı olacaktır. Işıltılı altın veya metalik bir ipucu, gözlerinizin muhteşem görünmesini sağlar.

Tesettür Gelin Makyajı 2022

Doğal Gelin Makyajı Tesettür

İslami doğal gelin makyajı geleneği yüzyıllardır var. İlk Müslüman gelinlikler on dokuzuncu yüzyılın sonlarında Kuzey Hindistan’da, muhtemelen Awadh’da giyildi. Bugün, bu elbiseler büyük ölçüde düğünlerle eş anlamlıdır ve çoğu gelin onları giyer. Ancak bu gelenek Batı’da da moda oldu.

  • Benzer şekilde, Müslüman kadınlar genellikle cilt tonlarını tamamlayan renkleri seçerler. Ancak gelin duvak takıyorsa doğal renkler de giymelidir.

 

  • Josiane’in cildi mat ama yine de altın ışıltısıyla parlıyor. İnce bir altın dumanlı göz, bakımlı kaşı tamamlar ve saten çıplak bir dudak ipeksi bir parlaklık katar. Dudaklardaki inciler gelinin işlemeli elbisesini öne çıkarırken, şampanya altından bir inci kolye de gelin grubunu vurguluyor.

 

  • Gelin makyajı için gül altın, altın veya bronz gibi yumuşak, sıcak bir ton iyi çalışır. Gelinlik ve geleneksel kıyafetteki kırmızı tonu vurgulayacaktır. Bu, doğal makyaj tesettürünün aksine. Bu, geleneksel görünüme taze, modern bir dokunuş. Kızarmış bir gelinin gün boyu boğucu bir tonla görülebilmesi nedeniyle sabah düğünü için de uygun bir seçimdir.

 

  • Göz farı, tesettürlü kadınlar için bir diğer önemli adımdır. Göz kapağına bir geçiş gölgesi ve kırışıklığa koyu bir gölge uygulanmalıdır. Fondöten ve kapatıcıyı uyguladıktan sonra gelin, rimel ve takma kirpiklerle makyajını tamamlamalıdır.

Tesettür Gelin Makyajı 2022

Evde Gelin Makyajı

Birçok Müslüman kadın da bu sorunla karşı karşıyadır. Yine de makyaj sanatçısının makyajını ücretsiz yapmasını istiyor. Arap makyaj sanatçıları, Arap kadınları için çarpıcı gelin makyajı görünümleri yaratmada çok yeteneklidir.

Bir tesettür uygularken göz farı da önemlidir. Kapağa açık geçiş rengi, kırışıklığa ise koyu bir ton eklenmelidir. Tesettürünüz yüksekse göz kapaklarınızın iç köşeleri için ışıltılı bir ton seçebilirsiniz. Eyeliner’ı birkaç şekilde uygulayın ve takma kirpik eklemeyi unutmayın. Tesettür giyenler için makyaj, kirpiklerinin ve elbiselerinin renklerine uygun olmalıdır.

Başörtüsü takmak tevazu ve sadeliğin sembolüdür. Biraz makyaj eklemek, görünümünüze çekicilik ve güzellik katmanın harika bir yoludur. Görünümünüzü tamamlamak için takı veya güzel bir duvak ile de görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, özel gününüzde kendinizi muhteşem hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Makyaj kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli 2022 makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu