Bebek Bakımı

Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir? 2022

Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısı

Yeni doğan bebeklerde gaz sancısını gidermenin bir yolu, özellikle emzirdikten sonra bebeği sık sık gaza basmaktır. Ayrıca yeni doğan bebeklerde gaz sancısını giderme yöntemi geğirmek için yatırmayı deneyebilir ve biberonla besliyorsanız daha yavaş akan meme uçlarına geçebilirsiniz. Nazik masaj ve ılık bir banyo da yardımcı olabilir. Son olarak, bebeğinizi uyutmaya çalışın. Bu, bebeği kusma ve kolik nöbetine neden olabilecek herhangi bir gazdan kurtaracaktır.

Bebeklerde Gaz Sancısı Ne Zaman Başlar Ve Ne Zaman Geçer?

Yeni doğan bebeklerde gaz sancısına gripe su, gaz ağrısına eğilimli bebekler için popüler bir üründür. Bağırsaklardaki gaz kabarcıklarını parçalayan bir bileşen olan simetikon içerir. Bebeğinize verebilir veya anne sütü, formül mama veya suyla karıştırabilirsiniz. Gripe su, yeni doğan bebeğinizin gaz sancısını yatıştırmak için etkili bir yöntemdir. Bu ürün, geliştirmenin en erken aşamalarında bile güvenle kullanılabilir.

Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir 2022

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir? 

Yeni doğan bebeklerde gaz sancısı için güvenli olan diğer bir yöntem de yakınma suyudur. Gripe suyu, kasları yatıştıran ve mide asidini nötralize eden sodyum bikarbonattan yapılan dereotu yağı içerir. Sodyum bikarbonatın beklenenden daha fazla gaz ürettiği ve koliği daha da kötüleştirdiği gösterilmiştir. Bu solüsyonu bebeğinize verirseniz 1 aylık civarında olmaları güvenlidir. Yakınma suyu standardize edilmediğinden, kullanmadan önce çocuğunuzun çocuk doktoruna danışmalısınız.

Bebeklerde gaz nasıl çıkarılır? 

Karın rahatsızlığını gidermenin yanı sıra rezenenin yeni doğan bebeklerde gaz sancısı için başka faydaları da vardır. Rezene, süt üretimini artırmanın yanı sıra sinirleri sakinleştirebilir ve bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Yeni doğan bebekler özellikle savunmasızdır ve alabilecekleri her türlü güce ihtiyaç duyarlar. Ayrıca rezene de koliği rahatlatabilir. Ancak çocuğunuza zarar vermemek için çay paketleme talimatlarını uyguladığınızdan emin olun.

Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir 2022

Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir, Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Rezene, Akdeniz’e özgü bir bitkidir. Potasyum, magnezyum, demir, manganez ve antioksidanlar içerir. Soğuk algınlığı sırasında burun yollarını temizlemek de dahil olmak üzere rezenenin birçok faydası vardır. Kabızlık ve astımı hafifletmek için de faydalıdır.

Bu, yeni doğan bebeklerde gaz sancısı için yeni yiyeceklerle uğraşmaya başladıkları ve hemen baş edemedikleri zamandır. Çay, çocuğun organizmalarındaki gazı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Çocuk doktorları ayrıca ekstra rahatlama için karnın üzerine sıcak bir bebek bezi yerleştirilmesini tavsiye eder.

Emziren Anneler Hangi Besinleri Tüketmelidir?

Papatya çayı genellikle bebekler için güvenli olsa da, kendisine veya diğer bitkilere alerjisi olduğu bilinen bebeklere verilmemelidir. Yeni doğan bebeklerde gaz sancısının geçmesi için papatya çayı vermeden önce, güvenliğini çocuk doktorunuza sorun.

Banyo solüsyonu olarak bile kullanabilirsiniz. Ama ölçülü kullanmaya özen gösterin. Papatya çayı içmenin yanı sıra bebeğinizin biberonlarına ve banyo suyuna da ekleyebilirsiniz.

Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir 2022

Emziren Annelerin Tüketmesi Gereken Bitki Çayları Nelerdir?

Yatmadan önce rahatlamak için harika bir yol olmasının yanı sıra, papatyanın kaygıyı azalttığı, gaz ve öksürüğü hafiflettiği bilinmektedir. Yatmadan önce ve yatmadan önce bir fincan papatya çayı içebilirsiniz. yeni doğan bebeklerde gaz sancısını gidermek için söz konusu bu çay çok faydalıdır.

Papatyanın pek çok faydasının yanı sıra koliği rahatlatır, kolik semptomlarını yatıştırır ve huzursuzluğu azaltır. Ancak, ilgili bazı riskler vardır.

Annenin Yanlış Beslenmesi

Bebek bisikletinin bacakları yeni doğan bebeklerde gaz sancısına yardımcı olabilir. Bebek bisiklet egzersizleri, bebeğin bacaklarını ve karnını hareket ettirmesine yardımcı olan bir “bisiklet” hareketini teşvik eder. Ağlayan bir bebek daha fazla gaza neden olabileceğinden ortamı sakin tutmak da iyi bir fikirdir. Bebeğinize yardım etmek için, bebeğinizin bacaklarını karnına doğru döndürmeyi, ardından dizlerini karnına doğru itmeyi deneyin.

Ayrıca bebeğin bacaklarını ileri geri iterek tutmayı deneyebilirsiniz. Bu, bağırsak hareketlerini uyaracak, bu da gazı rahatlatmaya ve bir yaşına gelene kadar bebek için güvenli olmaya yardımcı olacaktır. Hareketlerinizi eğlenceli müziklerle de zamanlayabilirsiniz. Müzik bebeğin dikkatini dağıtır ve ritmi öğrenmesine yardımcı olur. Bisiklet üzerindeyken bebeğinizi sallarken ona yumuşak bir şekilde şarkı söyleyebilirsiniz.

Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir 2022

Bebeklerde Gaz Sorunu Ne Zaman Biter?

Gaz ağrısına aşırı ağlama eşlik ediyorsa, bir çocuk doktoruna danışın. Reçetesiz satılan bir gaz giderici ürün kullanmak isteyebilirsiniz, ancak piyasadaki ürünlerin farklı yaşlardaki bebeklerde işe yaramayacağını veya diğer ilaçlarla etkileşime girebileceğini unutmamak önemlidir. Genellikle, yeni doğan bebekler günde sadece iki kez gaz yaşarlar, ancak gazdan kaynaklanan şiddetli rahatsızlık daha büyük bir sorunun işaretidir.

Bebeğinize Masaj Yapın

Yeni doğan bebeklerde gaz sancısı sorunları varsa, rahatsızlığı gidermek için etkilenen bölgeye masaj yapın. Süreç, hala gelişmekte olan Vagus siniri üzerinde çalışır, bu nedenle bebeğin bağırsağının hareket etmesine ve sıkışan rüzgarı serbest bırakmasına yardımcı olur. Son beslenmeden 45 dakika sonra bebeğinizin karnına masaj yapmaya çalışın.

Bebeğinizin kusma riskini azaltmak için beslendikten yaklaşık 45 dakika sonra bebeğinizin karnına masaj yapmaya başlayabilirsiniz. Masaj için sıcak, sessiz bir oda seçtiğinizden emin olun. Masaj sırasında sertleşebileceği için bebeğinizin ruh haline de dikkat etmek önemlidir.

Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir 2022

Bebeklerde Gaz Çıkarma Pozisyonları

Yağ, bu masaj tekniğinin bir diğer önemli parçasıdır. Bunun için doğal bir bitkisel veya meyve yağı kullanabilirsiniz. Sadece fındık yağı kullanmadığınızdan emin olun. İşlemden bir ritüel yapmaya çalışın ve önce ellerinizi bebeğinizin kulağına yakın ovalayın. Bebeğiniz rahatsız görünüyorsa veya ajite oluyorsa masaj yapmayı bırakın ve baştan başlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu