Bebek Bakımı

Yenidoğan Bebek Nasıl Giydirilir 2022

Yenidoğan bebek nasıl giydirilir sorusuna cevap verirken hatırlanması gereken birkaç şey vardır. İlk olarak, her zaman uygun kıyafetler satın alın. Yenidoğan bebek nasıl giydirilir, giysiler bebeğiniz için rahat olmalı, yeterince uzun kollu ve güvenli malzemelerden yapılmış olmalıdır. Giysinin düğmeleri veya çıtçıtları varsa, bunları sağlam bir şekilde diktiğinizden emin olun. Ayrıca bebeğinizin kıyafetlerini güneş ışınlarından uzak tutmalısınız. Sonuçta, onların yanmasını istemiyorsunuz!

Yenidoğan Bebek Nasıl Giydirilir 2022

Bebekler Nasıl Giydirilmeli

Yenidoğan bebek nasıl giydirilir iki yolu vardır: başın üzerinden çekerek ve aşağıdan yukarıya doğru. Çoğu ebeveyn, baş üstü yaklaşımı kullanır, ancak bazı ebeveynler, giysiyi önce yenidoğanın ayaklarına çekmenin bebekleri için daha nazik olduğunu düşünür. Farklı teknikleri deneyin ve sizin için en uygun olanı bulun! Aşağıda yeni doğan tulumları giymenize yardımcı olacak bir kılavuz bulunmaktadır. Umarım yeni bebeğinizin kıyafetlerini biraz daha kolaylaştırır!

Yeni doğan bebekler için tulumların en büyük faydası, bez değiştirmeyi kolaylaştırmasıdır. Bebek bezleri yukarı kalkmaz ve tulumun kucak-omuz tasarımı bunu kolaylaştırır. Birçok body ayrıca değişen yakalara, kol uzunluklarına ve hatta eldivenli manşetlere sahiptir. Bebeğiniz ister kısa ister uzun kollu tercih etsin, yeni gelişiniz için mükemmel bir tulum var.

Yazın Bebekler Nasıl Giydirilmeli

Bebek tulumları, yeni doğan bebeklerin gardırobunda mutlaka bulunması gereken bir parçadır. Bebek gardırobunun önemli bir parçası olmalarına rağmen, sık kullanımda kolayca kirlenebilirler. Bebeğinizin mümkün olduğunca uzun süre temiz ve rahat kalmasını sağlamak için bebek tulumları farklı boyutlarda gelir. Birçok marka, uygun fiyatlarla çoklu paketlerde çok çeşitli bodysuits sunar.

Onesie, yeni doğan bebeğinizi giydirmenin harika bir yoludur, çünkü rahattır ve giysi giymeye yeni başlayan minik bir insanın ihtiyaçlarını karşılar. Alt katman olarak tulum, bebeğinizin sırtını ve karnını kapalı tutar. Çıtçıtları ayrıca bez değiştirmeyi kolaylaştırır ve bebeğinizi daha sıcak tutar. Bunlar, bebeğinizin henüz yürümeyi öğrendiği ve henüz tam bir kıyafeti kaldıramadığı ilk birkaç gün için özellikle yararlıdır.

24 Derecede Bebek Nasıl Giydirilmeli

Yeni doğan bebeğinize tulumu giymeden önce tüm parçaları yerine taktığınızdan emin olun. İlk olarak, tek parçayı bebeğinizin vücudunun etrafından çekin. Ardından, kolları çekin ve yerine oturtun. Tek parça yerine oturduğunda, kolları yukarı çekin ve aşağı doğru çekin. Tek parça bebeğinizin üzerine çıktığında, giysiyi giymeye hazırsınız.

Hafif bir şort veya bir çift çorap giyerek kombininizi tamamlayabilirsiniz. Bu öğeler, bacakları açıkta olduğu için bebeği sıcak tutmak için de mükemmeldir. Hafif bir pamuklu sundress veya uyumlu çiçek açanlara sahip onesi başka bir harika seçenektir. Yeni doğan çoraplarınız bir daha asla tükenmemek için birden fazla bedeni paketlediğinizden emin olun. Şapkaları kıyafetle bile eşleştirebilirsiniz! Bu ürünler her mevsim için gereklidir.

Yenidoğan Bebek Nasıl Giydirilir 2022

Alışveriş Yaparken Göz Önünde Bulundurun

Yeni bebeğiniz için bir battaniye arayışındaysanız, müslin veya hafif pamuklu bir battaniye harika bir seçimdir. Bu battaniyeler hafif, dayanıklı ve nefes alabilir olup, yeni doğan bebeklerin uyurken vücudunu örtmek için idealdir. Ayrıca kolayca taşınabilirler, böylece gittiğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz. Ve inanılmaz derecede taşınabilirler, herhangi bir sırt çantasına veya bebek bezi çantasına sığabilirler.

Aden + Anais müslin battaniyeler ipeksi yumuşaklıkta ve çok güzel desenlerde geliyor. Bu battaniyeler 47 x 47 inç ölçülerindedir ve iki veya üç paket halinde gelir. Yerde oyun matı, bebek arabası için hafif bir battaniye veya bebeğinizi kucağınızda kucaklamak için sıcak bir battaniye olarak kullanım için idealdirler.

Bebek Kıyafetlerinin Bakımı Nasıl Olmalıdır

Hafif pamuklu veya muslin battaniyeler hakiki kürkten daha emicidir. Sherpa astarlı battaniyeler daha hafiftir, çevre dostudur ve hakiki kürkün ağırlığına ve hacmine sahip değildir.

Yeni doğmuş bir bebeğin hassas cildini dışarıdayken bir şapka veya battaniye ile örtmek önemlidir. FDA ve AAP, ebeveynlerin yeni doğan bebeklerini bir saatten fazla doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamalarını ve gölge aramalarını tavsiye ediyor. Ancak, güneşten korunmayı tamamen bırakmak için hiçbir neden yoktur. Bebeğiniz uzun süre güneşte kalıyorsa, güneş kremi sürerek bebeğinizin iyi korunduğundan emin olun. Bebek güneş kremini dışarıda bırakmadan 15 ila 30 dakika önce cildine uygulayın. Gerektiğinde her 1,5 ila 2 saatte bir yeniden uygulayın. SPF’si en az 30 ve ideal olarak 50 olan bir güneş koruyucu seçmek önemlidir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni doğan bebeğinizi güneşten korumanın bir başka yolu da, onları bol havalandırma sağlayan hafif, bol giysiler giydirmektir. Güneşe daha fazla maruz kaldıkları için şortlardan kaçının. Ayrıca, hafif uzun kollu gömlekler giydiklerinden emin olun. Genellikle uzun kollu pamuklu gömlekler ve şapkalar yeterli koruma sağlar.

Güneşten korunma bebeğinizin sağlığı ve gelişimi için önemlidir. Daha iyi koruma için güneşteyken gölgeli bir alan seçin. Uzun süre güneşte kalacaksanız, yeni doğan bebeğinizi güneşin UV İndeksi üçe ulaşana kadar doğrudan güneş ışığından uzak tutmalısınız.

Yenidoğan Bebek Nasıl Giydirilir 2022

Pamuklu Ve Nefes Alabilen Kumaş

Yeni bebeğinize sevimli giysiler giydirmek istemeniz doğal olsa da, onu başıboş bırakmamak gibi bazı güvenlik önlemlerini almalısınız. Onu giydirmeden önce bebek karyolasını veya çocuk arabasını sabitlediğinizden emin olun. Sıcaklığa uygun giysiler giyin ve gerektiğinde her zaman daha fazla katman ekleyin. Temel kural, onu giydiğiniz kadar çok kat giydirmektir. Tüm düğmelerin ve fermuarların güvenli bir şekilde dikildiğinden emin olun ve bebeğinizin hassas cildine fazla baskı yapmaktan kaçının.

Az Dikişli Giysiler

Genel bir kural olarak, yeni doğan bebeğinizi gün içinde giydiğinizden bir kat daha fazla giydirin ve onu sıcak tutmayı unutmayın. Gevşek yataklardan ve uyku tulumlarından kaçının; pamuklu kundak battaniyeleri ve iki parçalı pamuklu pijama takımları ideal seçeneklerdir. Bebeğin boynunun terlemediğinden emin olun.

Yumuşak Ve Esnek Yapı

Bebeğinizi giydirirken sıcaklığı da göz önünde bulundurmalısınız. Yeni doğmuş bir bebeği sıcak tutmak, onların gelişimi ve esenliği için çok önemlidir. Boğulmalarına neden olabileceğinden, onları çok sıkı sarmaktan kaçının. Dışarısı soğuksa, bebeğinizin yüzünü güneşin sert ışınlarından korumak için şapka takmayı deneyin. Soğuk bir iklimde yaşıyorsanız, tahriş veya kızarıklıkları önlemek için özel bir cilt koruma kremine yatırım yapmayı düşünün.

Yenidoğan Bebek Nasıl Giydirilir 2022

İlk Aylarda İç Giyimde Tulum Tercihi

Yenidoğan bebeğinizin çok sıcak mı yoksa çok soğuk mu olduğundan emin değilseniz, boyun ve sırtına bakarak bunu anlamak kolaydır. Sıcaklığı ayaklarında da hissedebilirsiniz. Bu seviyeler anormal derecede yüksekse, ya çok sıcak ya da çok soğuktur. Bebeğinizin çok sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu belirlemek için kararınızı yönlendirmek için bu iki işareti kullanın.

Kışın Bebekler Nasıl Giydirilmeli

Tüm çabalarınıza rağmen, ağlıyorsa veya üşüme belirtileri gösteriyorsa bebeğinizi giydirmekte tereddüt edebilirsiniz. Bebeğinizin davranışlarını gözlemlediğinizden ve çok sıcak veya çok soğuk olduğunu düşünüyorsanız harekete geçtiğinizden emin olun.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu