Güzellik

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir, Yeni Öneriler 2022

Yüz bakım ürünleri gösterişli paketleme ve süslü pazarlama güzel ikramiyeler olsa da, hayali iddialar yerine sonuç odaklı içerikler aramalısınız. Yüz bakım ürünleri en iyi cilt bakım ürünleri sadece en pahalı olmakla kalmaz, aynı zamanda LED ışıklar gibi yenilikçi yeni içerik ve teknolojilerle diğerlerinden ayrılırlar. Nemlendirici krem ​​için biraz fazla para harcayabilir ve satın aldığınız ürünün diğerlerinden farklı olmasını isteyebilirsiniz.

Cilt Bakım Ürünlerinin Uygulanma Sırası Neden Önemli

Yüz bakım ürünleri uyguladığınız sıra, bileşenlerin etkinliği için çok önemlidir. Bunları yanlış kullanmak daha az etkinliğe neden olabilir. Cilt bakım ürünleri, en iyi emilim için tasarlandıkları sırayla uygulanmalıdır. Ancak bunları yanlış sırayla uygulamak, tüm rejimin etkinliğini tehlikeye atabilir. Bu nedenle, şüpheye düştüğünüzde cilt bakım ürünlerini uygulamanın doğru yolunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Önce bazı ürünler uygulanmalıdır. Güneş kremleri istisnadır. Güneş kremi cilde nüfuz etmedikleri için en son uygulanacak şekilde tasarlanmıştır. Önce su bazlı ürünler uygulanmalıdır. Cilt bakım ürünlerini uygulama sırası şu şekildedir: temizleyici, toner, serum, göz kremi, nemlendirici ve yüz yağı. Bu ürünlerden sonra güneş kremi sürmelisiniz. Cilt bakım ürünlerini uygulama sırası önemlidir çünkü bu onların cildinize daha iyi emilmesine yardımcı olacaktır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir, Yeni Öneriler 2022

Cilt Bakım Ürünlerinin Kullanım Sıralamasında Nelere Dikkat Edilir

Piyasada birçok farklı yüz bakım ürünleri var, ancak bir tane satın almadan önce nelere dikkat etmelisiniz? Bu makale, kaliteli bir marka seçmenin önemini ve sahte ürünlerin nasıl tespit edileceğini vurgulayacaktır. Başarılı cilt bakımının anahtarı tutarlılık ve sabırdır. Bir ürün anında sonuç vaat ediyorsa, muhtemelen bu paraya değmez. Shokeen, yeni ürünlerle çok fazla deneme yapmamanızı tavsiye ediyor. Cildinize yeni bir ürüne alışması için zaman tanıyın. Cildinizin belirli bir bileşene duyarlı olduğunu fark ederseniz, kullanmayı bırakın ve bir dermatolog tavsiyesi alın.

Kontaminasyonu önlemek için asla çok fazla cilt bakım ürünü uygulamayın. Cilt bakım ürünlerinin aşırı uygulanması yağlı ve yapışkan bir his oluşmasına neden olabilir. Birçok insan bunu alışkanlıktan yapar ve fazla ürünü durulamayı unutur. Ürün nemlendirici değilse, muhtemelen çok fazla malzemeye sahipsiniz veya yanlış olanları karıştırdınız. Bu sorunu önlemek için çok fazla ürün uygulamaktan kaçının ve çocuklardan uzak tutun. Cilt bakım ürünlerini kullanırken, üreticilerin talimatlarına da uymalısınız.

Gündüz ve Gece Bakımlarında Nasıl Farklılıklar Olmalıdır

Gündüz cilt bakım ürünleri cildinizde çok büyük bir fark yaratmaz ama gece kullandığınız ürünler öyle olmalıdır. Gece cilt bakımı rutininde ilk adımınız temizlik olmalıdır, böylece gün içinde oluşan cilt lekelerini giderebilirsiniz. Bunu bir gece kremi veya nemlendirici ile takip edin. Cildinizi taze tutmak için gece rutininizi sık sık değiştirmeniz önemlidir.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir, Yeni Öneriler 2022

  • Maske (Haftada 1 veya 2 defa, Gece)

Yüz maskeleri, cildinizi nemlendirmenin ve cildinizi geçici olarak iyileştirmenin harika bir yoludur. Ayrıca tahrişi ve iltihabı yatıştırırlar. Bazı maske türlerinin diğerlerine göre cilt tipiniz için en iyi sonucu verdiğini görebilirsiniz. Çamur ve kil maskeleri, yoğun kıvamlı ve detoksifiye edici özelliklere sahip oldukları için iyi bir örnektir. Ayrıca gözeneklerinizdeki fazla yağı da çekebilirler, bu nedenle yağlı ciltlerde en iyi şekilde kullanılırlar.

Yüz bakım ürünleri sıklığı, formülüne, sahip olduğunuz cilt tipine ve yaşadığınız ortama göre değişir. Kuru cildiniz varsa, haftada bir veya iki kez maske kullanmanın en iyisi olduğunu görebilirsiniz. Cildiniz çok yağlıysa, özellikle sivilceleriniz varsa, maskeyi daha sık kullanmanız gerektiğini de fark edebilirsiniz. Cilt tipinize uygun bir maske seçerken göz önünde bulundurmanız gereken üç ana faktör olduğunu unutmayın.

  • Tonik (Gündüz ve/veya Gece)

Tonikler, cildinizin sahip olduğu sorunların türüne bağlı olarak belirli cilt tipleri için tasarlanmıştır. Yağlı cilt, gözenekleri temizleyen ve yağ üretimini düzenleyen tonerlere ihtiyaç duyarken, akneye eğilimli ciltler aloe vera ve çay ağacı yağı içeren tonerler kullanmalıdır. Kuru cilt, nemi artıran tonerlere ihtiyaç duyar. Cilt tipiniz için doğru toniği seçmek için bazı ipuçları:

Bir tonik, cildinizi temizlemek için gerekli olan hidrojen ve oksijen içerir. Ancak günümüzde tonikler cilt bakımı amacıyla da kullanılmaktadır. Tonikler birçok farklı formülde mevcuttur, böylece cilt tipinize uygun olanı bulabileceksiniz.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir, Yeni Öneriler 2022

  • Göz Kremi (Gündüz ve Gece)

Göz kremi söz konusu olduğunda birçok harika seçenek var. RoC’nin göz kremi, göz altı bölgesiyle ilgili bir dizi sorunu ele alan ucuz bir seçimdir. Kollajen üretimini uyaran bir A vitamini türevi olan retinol içerir.

Göz kremlerinin çoğu aynı bileşenlere sahip olsa da, yine de ürünün içeriğine özellikle dikkat etmelisiniz. İki bileşen, göz çevresindeki cilt dokusunu iyileştirir ve yorgun görünen bir görünümü aydınlatır.

Kiehl’s Powerful Strength Vitamin C Göz Serumu gibi bir ürün şişkinliği, ince çizgileri ve kırışıklıkları hedefler.

  • Serum (Gündüz ve/veya Gece)

Günde iki kez yüz serumu kullanma kavramını duymuş olabilirsiniz, ancak bu ne anlama geliyor? Gündüz serumları cildinizi günün etkilerinden korumak için tasarlanmıştır, gece serumları ise sıkılığı ve dokuyu iyileştirmek için formüle edilmiştir. Serumların farklı aktif içerikleri vardır, bu da onları günün farklı zamanları için ideal kılar. En iyi gündüz serumları, cildinizi çevresel stres faktörlerinden korumaya yardımcı olan antioksidanlar içerirken, peptitler ve büyüme faktörleri içeren serumlar, hasarlı cildi onarmak için mükemmeldir.

Gündüz cilt bakım ürünleri yaşlanma belirtilerini en aza indirgemek için çalışabilirken, serumlar özel olarak belirli endişeler için tasarlanmıştır. C vitamini ve niasinamid serumları, ince çizgileri ve kırışıklıkları tedavi etmek için harikadır ve ikisi de kokusuzdur. Konsantre ve besin açısından yoğun oldukları için serumlar cilde mümkün olduğunca yakın kullanılmalıdır.

 

  • Nemlendirici Krem (Gündüz ve Gece)

Bir yüz bakım ürünleri olarak nemlendirici seçerken, cilt tipinize göre tasarlanmış olanı seçmelisiniz. Gece kremi gündüz kreminden daha ağır olmalı ve gece boyunca cildinize nüfuz etmelidir. Kolajen üretimini artıran ve fiziksel yaşlanma belirtilerini azaltan bileşenleri arayın. En iyi kremler ayrıca su moleküllerini cildinize bağlayan antioksidanlar ve Hyaluronik Asit içerir. Ayrıca kuru cildi kimyasal olarak eksfoliye eden Glikolik Asit içerenlerden de kaçınmak isteyeceksiniz.

Canlandırıcı Gündüz Kremi, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olduğu bilinen yüksek performanslı bileşenler içerir. Sıcak iklimler ve karma ciltler için ideal hale getiren yirmi dört saat nemlendirme ve modern kirlilik koruması sağlar. Bu krem, bu güçlü bileşenlerin yanı sıra cilt sağlığını destekleyen esansiyel yağlar ve vitaminler içerir. Aynı zamanda kokusuz, vegan ve glütensizdir ve cildinizi beslemek için besleyici yoğun bileşenler içerir.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir, Yeni Öneriler 2022

  • Yüz Yağı (Gündüz ve/veya Gece)

Kuru ciltler için, esansiyel yağ asitleri veya E vitamini içeren bir yağ aramak isteyeceksiniz. Kuru cilt, cilt bariyeriyle ilgili problemlere sahip olduğundan, bu yağlar bu bariyeri güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Seramidler olarak da bilinen yağ asitleri ve omegalar da su kaybını önlemeye yardımcı olur.

Yüz yağlarını kullanmaya yeni başladıysanız, cilde uygulandığında yağlı veya ağır olduğunu fark edebilirsiniz. Bunları kullanmaya yeni başladıysanız, yavaş yavaş başlamak ve cildinizin bunlara nasıl tepki verdiğine dikkat etmek en iyisidir. Cildinize nasıl tepki vereceklerinden emin değilseniz, bunları toner veya yüz temizleyicinizle kullanmayı deneyin.

  • Güneş Koruyucu (Gündüz)

İki ana güneş koruyucu türü vardır: kimyasal ve fiziksel. Kimyasal güneş kremleri daha incedir ve ışık ışınlarının çoğunu emme eğilimindedir. Bununla birlikte, her iki güneş koruyucu türü de güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlar. Mineral güneş kremi hassas ciltler için en iyisidir, kimyasal güneş kremi ise ışığı emer ve ısıya dönüştürerek cilde nüfuz etmesini engeller. Sonuç olarak, kimyasal güneş kremleri, fiziksel güneş kremlerinden daha fazla koruma sağlama eğilimindedir.

Bu nedenle her gün güneş koruyucu uygulamak önemlidir. Geniş spektrumlu formül, hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağlar. Günlük güneş kremi uygulaması cildinizin daha uzun süre daha genç görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Mevsim ne olursa olsun her gün güneş kremi kullanmak çok önemlidir.

Bu gibi sizleri Güzellik kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konumuz ile alakalı olan Cilt Lekeleri Tedavisinde En Etkili Yöntemler makalemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu